Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

írta Sajtóanyag, 2018. november 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

„Mediáció és Gazdasági Konfliktusok a Mediátor szerepe a Compliance intézkedéseknél” c. nemzetközi konferencián a téma német, román és magyar szakértői tartottak előadást, három témakör mentén megvitatva a felmerülő kérdéseket november 8-án az Állam- és Jogtudományi Karon.

Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon
SAJTÓANYAG
„Mediáció és Gazdasági Konfliktusok a Mediátor szerepe
a Compliance intézkedéseknél” c. nemzetközi konferencia
Időpont: 2018. november 8.

A II. Német-Magyar Őszi Akadémia programsorozat keretében, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Interdiszciplináris Kutatóközpontja (AKIK), a Magyar Tudományos Akadémia Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Munkabizottsága, valamint a Steinbeis Beratungszentrum Wirtschaftsmediation szervezet által került megrendezésre - a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából - 2018. november 8-án a „Mediáció és gazdasági konfliktusok - A mediátor szerepe a compliance intézkedéseknél” című nemzetközi konferencia a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán.
A nemzetközi konferencia a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara „Herbstakademie – „Őszi Akadémia” komplex nemzetközi szakmai program folytatása, tanulmánykötet megjelentetése és on-line folyóirat működtetése” c. programja keretében az Igazságügyi Minisztérium a jogászképzés színvonalának emelését célzó programjai keretében valósult meg.

A nemzetközi konferencián a téma német, román és magyar szakértői tartottak előadást, három témakör mentén megvitatva a felmerülő kérdéseket (I. Diagnózis – gazdaság és konfliktusok , II. A gazdasági viták kezelési, feloldási lehetőségei – a mediációtól a választottbíráskodásig, III. A compliance, mint a konfliktusok megelőzésének eszköze).
RA Bernhard Böhm LL.M. úr (ügyvéd, mediátor, ügyvezető, Steinbeis Beratungszentrum Wirtschaftsmediation - Stuttgart, Leipzig, Németország) a „Gazdasági mediáció a vállalatoknál a társadalmi fejlődés tükrében”, míg RA Georg Ulrich Gösswein LL.M. úr (ügyvéd, mediátor, választottbíró, Németország) a compliance németországi gyakorlatáról tartott előadást, amelyben a mediációt, mint a compliance dilemmából kivezető lehetséges utat vizsgálta meg. Dr. Diana Cirmaciu PhD dékánhelyettes asszony (ügyvéd, Nagyváradi Egyetem ÁJK, Románia) a compliance romániai gyakorlatát mutatta be.
A compliance témakörében előadók között köszönthettük Dr. Pista Balázs urat (vezető, Group Compliance & Ethics, MOL Csoport), aki a compliance hazai gyakorlatát tárta a résztvevők elő, valamint Dr. Smelka Máté Ferenc urat (compliance officer, Robert Bosch GmBH Adria Region), aki a technikai compliance kérdéskörét vizsgálta meg előadásában. Dr. Temesiné Dr. Gáspár Gabriella ügyvéd asszony (D§D Drótáru Ipari és Kereskedelmi Zrt) a gazdasági és munkaügyi konfliktusok gyakorlati kérdéseit állította fókuszba, Csemáné Dr. Váradi Erika PhD LLM (elnök, ME AKIK) az alternatív vitarendezés létjogosultsága gazdasági konfliktusokban témakörét, Dr. Pásztorné Dr. Erdős Éva PhD intézeti tanszékvezető asszony (ügyvéd, választottbíró, ME ÁJK) a választottbíráskodás kérdéskörét vizsgálta gyakorlati aspektusból, míg Dr. Jacsó Judit egyetemi docens asszony (mb. dékánhelyettes, ME ÁJK) a compliance alapfogalmairól tartott előadást.
A téma aktualitása és interdiszciplináris jellege számos szakma (így a jogászok, közgazdászok) és intézmény képviselői számára tudott értékes gyakorlati információkkal szolgálni a mediáció és a compliance témakörében. A több mint 35 éves múltra visszatekintő Miskolci Jogi Kar elkötelezett a gyakorlatorientált jogász képzés mellett. Meggyőződésünk, hogy ehhez a célhoz a nemzetközi konferencia, illetve az azt követő diskurzus is hozzá tudott járulni.
Fotók: ME Állam- és Jogtudományi Kar / facebook oldal.

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 18 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 47 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 52 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 53 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.