Tűzvédelem felsőfokon

írta Dr. Jármai Károly, 2018. november 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

AKTUALITÁSOK

Acélszerkezetek tűzvédelmi tervezése címmel workshopot tartottak november 9-én a BME, Hidak és Szerkezetek Tanszékén. A workshopot Dr. Jármai Károly egyetemi tanár szervezte, a célja a három szakmai kör összekapcsolása volt: a hatóság (Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség), a cégek és az egyetemek, kutató intézetek szakembergárdája vonatkozásában.

Tűzvédelem felsőfokon

A tűzvédelem egyre fontosabb szerepet játszik az életünkben. Nagyon fontos, hogy tűz esetén minél kevesebb élet kerüljön veszélybe és minél kevesebb kár legyen. Ezek részben mérnöki tervezési szempontokat vetnek fel, illetve biztonságtechnikai előírásokat igényelnek.

Ennek fényében Acélszerkezetek tűzvédelmi tervezése workshop került megszervezésre 2018 november 9-én a BME, Hidak és Szerkezetek Tanszékén. A workshopot Dr. Jármai Károly egyetemi tanár szervezte és célja volt három szakmai kör összekapcsolása: a hatóság (Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség), a cégek és az egyetemek, kutató intézetek szakembergárdája vonatkozásában. Apropója volt a LOCAFI európai projekt, mely oszlopok tervezésére irányult lokális tűz esetén és melyben 20 ország képviselői (egyetemek, kutató intézetek) vesznek részt, magyar részről a Miskolci Egyetem.

A workshopon résztvett Dr. Bérczi László tűzoltó dandártábornok, országos tűzoltósági főfelügyelő, OKF, aki a bekövetkezett tűzesetek tapasztalatai, előtérben az acéltartószerkezetű épültek témában tartott előadást, majd Érces Ferenc tűzoltóezredes, főosztályvezető, OKF, aki az építményszerkezetek tűzvédelmi jellemzőiről beszélt az új OTSZ (Országos Tűzvédelmi Szabályzat) 5.1 fényében. A tűzvédelmi szabályzat a tűzmegelőzés egyik legfontosabb dokumentuma. Többek közt itt kerülnek meghatározásra az adott épületre, helyiségre vonatkozó tűzvédelmi használati szabályok és előírások, továbbá a tűzvédelmi feladatokat is ellátó személyek feladatai és kötelezettségei.

További előadók voltak a Miskolci Egyetemről és a BME-ről, az Inter-CAD Kft-től és a Dunamenti Tűzvédelem Zrt-től. Témáik a tűzvédelmi tervezés újabb módszerei, a kritikus hőmérséklet meghatározása, a tűzvédelmi burkolatok és habosodó festékek, valamint az optimálás lehetőségeinek ismertetése voltak.

A workshop résztvevői nagyon aktívnak bizonyultak a problémák felvetésében és megvitatásában, köszönhetően a három oldal képviselőinek.

D:DocDoc18SajatLOCAFIDSC08161.JPG

D:DocDoc18SajatLOCAFIDSC08148.JPG

Dr. Jármai Károly egyetemi tanár

AKTUALITÁSOK: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 613 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 687 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem

    Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 808 napja

    Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.

  • Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói

    Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 829 napja

    A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

  • Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen

    Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 866 napja

    Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30