Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive

írta Sajtóközlemény, 2018. november 23–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

AKTUALITÁSOK

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive
  Sajtóközlemény

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

A Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. hosszú távra tervez Miskolcon. A vállalat jövőképében szerepel egy új mérnökgeneráció kinevelése, melynek érdekében a cég a Miskolci Egyetemhez való kapcsolatát is szorosabbra kívánja fűzni, ennek hatékonyságát növelni, és ezáltal potenciális munkavállalókat megnyerni az egyetem hallgatói közül. A stratégiai együttműködés részét képezik a gyárlátogatások, diplomamunkák és a vendégoktatók (a vállalat középvezetői, szakemberei) által tartott egyetemi előadások, melyek az elméleti információkat gyakorlati példákkal egészítik ki. Az oktatások nem korlátozódnak kizárólag szakmai tárgyakra, a vállalat részt vesz kompetenciafejlesztő tantárgyak oktatásában is.

Eddig a diákok állásbörzék, gyakornoki programok, duális képzések keretében ismerkedhettek az autóipari innovációkkal, ám a vállalat a jövőben még szorosabbra szeretné fűzni az egyetemmel való kapcsolatát. A korábbi programok továbbra is megmaradnak, de még nagyobb hangsúlyt helyeznek a gyakorlati tapasztalatokra, a diákok pedig több lehetőséget kapnak majd képességeik fejlesztésére. A vállalat részt vesz továbbá az egyetem rendezvényein és szakmailag támogatja azokat. A két fél erősebb hangsúlyt fektet a köztük lévő kommunikációra, a cég folyamatosan tájékoztatja a hallgatókat a karrierlehetőségekről, a tanulók megismerkedhetnek a karrierirodán keresztül a cég arculatával, termékeivel, értesülhetnek a napi aktualitásokról.

A munkaprogramok között terveznek közös kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket, mely során a felek szoros együttműködése valósul meg. A felek mind infrastrukturális kapacitásukkal, mind szakember gárdájukkal támogatják egymást.

„Miskolci Egyetemmel való együttműködés mindkét fél számára rendkívül előnyös, hisz támogatásunkkal naprakész tudást biztosíthatunk a tanulóknak, akikből a jövőben potenciális szakképzett munkavállaló válhat cégünk számára.” – mondta Uwe Mang, a Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója.

„A közös K+F+I projektek nagymértékben hozzájárulhatnak cégünk célkitűzéséhez, még hatékonyabb generátorok és önindítók fejlesztéshez, melyek csökkentik a CO2-kibocsátást, és ezáltal hozzájárulnak a klíma védelméhez.” - tette hozzá Günter Schulze, a cég műszaki ügyvezető igazgatója.

„Bármilyen megállapodás akkor születhet meg, ha az érdekelt és érintett felek szabad akarata találkozik. A megállapodás azonban előnyös is kell legyen mindkét fél számára, hiszen nyilvánvalóan ez a célja megkötésének. A Miskolci Egyetem számára előnyös a megállapodás, mert a világ egyik vezető gépjárműipari vállalkozásáról van szó, amely a piac aktív szereplőjeként alakítja és formálja a járműipar robbanómotoroktól az elektromos meghajtásig vezető útját, és ezen cégnek a kutatómunkájába, fejlesztéseibe és mindennapi termelési gyakorlatába kapcsolódhatnak be az egyetemi hallgatók és kutatók. A Starters E-Components Generators Automotive Hungary számára pedig az előnyöket abban látom, hogy a társaság részt vehet az egyetemi oktató és kutató munkában, továbbá az együttműködés révén kiválóan képzett mérnökökkel gazdagodhat.” – fejtette ki Prof. Dr. Torma András az egyetem rektora.

„Kiemelt célunk a K+F+I folyamatok elősegítése, a közös kutatások feltételeinek megteremtése és elősegítése. Egyetemünknek egyik fontos feladata a régiónkban működő vállalatokkal való együttműködés, így a Miskolci Egyetem hosszú távon számít erre stratégiai együttműködésre.” -tette hozzá Dr. Deák Csaba, kancellár.

„A Miskolci Egyetemnek és a SEGA-nak nagyon jó a kapcsolata Miskolc önkormányzatával is. - Közel egy éve kínai tulajdonosa van a vállalatnak, de itt maradnak, fejlesztenek, és nagyon sokban hozzájárulnak a város oktatási, tudományos, kulturális és gazdasági életéhez” – mondta el Pfliegler Péter alpolgármester.

Az SEG Automotive vállalatról

Az SEG Automotive története szorosan összefügg az autózás történetével. Az indítómotorokat és generátorokat gyártó, nagyhírű BOSCH részlegből 2018-ban alakult társaság több mint egy évszázados járműipari innovációt tudhat maga mögött, az indítómotoroktól, a generátorokon és a start-stop rendszeren át az lágy (mild) hibrid megoldásokig. Az SEG Automotive aktív szereplőként alakítja a járműipar robbanómotoroktól az elektromos meghajtásig vezető útját, hatékony CO2 csökkentést lehetővé tevő megoldások szállításával minden motortípushoz. Autóipari szempontból a világ 16 legfontosabb piacán jelen levő, több mint 8 000 alkalmazottat foglalkoztató SEG Automotive a legmagasabb színvonalú mérnöki megoldásokat és termékszakértelmet biztosító hálózatot működtet, Németországtól Kínáig. A társaság termékeit a legmodernebb technológiai megoldások és legmagasabb szintű minőségi standardok teszik egyedülállóvá: világszerte szinten minden autóipari OEM társaság az SEG Automotive testre szabott megoldásait használja személy- és haszongépjárművekhez egyaránt. Magyarországon a vállalat Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. néven működik.

Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft.-ről

A mintegy 100 éves múltra visszatekintő indítómotorok és generátorok üzletág 2003 óta van jelen Miskolcon. A vállalat autóipari termékek fejlesztésével és gyártásával foglalkozik.

A folyamatos fejlődés eredményeként a legyártott termékek, és ezzel párhuzamosan a munkavállalók száma folyamatosan nőtt, a vállalat a régió egyik legfontosabb munkáltatójává vált.

A fejlesztési csoport az önindítók és generátorok fejlesztésén túl közreműködik a BRM, azaz a Boost Recuperation Machine fejlesztésében is.

Sajtókapcsolat
Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft.
Diószegi Anita
Tel. +36 70 684-3503
Email: Anita.Dioszegi@SEG-automotive.com 

AKTUALITÁSOK: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 613 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 687 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem

    Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 808 napja

    Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.

  • Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói

    Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 829 napja

    A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

  • Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen

    Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 866 napja

    Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30