írta Sajtóközlemény, 2018. december 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok  A résztvevők az ötletversenyen választ adhattak a régió valós kihívásaira is
Miskolc, 2018. november 28. - A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen 2018. november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat. A szervezők és szakmai partnerek a leginnovatívabb ötleteket értékes nyereményekben részesítették. A verseny fődíja egy 14 millió forint értékű befektetés és inkubáció volt.

A pezsgő miskolci startup élet szereplőinek közös célja a térség innovációs képességeinek hosszú távú fejlesztése, az innovatív kezdő vállalkozások számának növelése és a kutatási eredmények piaci hasznosításának ösztönzése. Mindezek elősegítése érdekében hívta életre a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., a BNL Start Inkubátorház, a Hiventures, az INPUT Program, valamint a Miskolci Egyetem a Startup ME Up! elnevezésű ötletversenyt.

A rendezvény első napja a felkészítésről és vállalkozói ismeretek átadásáról szólt, így a résztvevők megismerhették a startup ökoszisztéma helyi szereplőit, emellett hasznos előadásokat hallgathattak meg a sikeres üzleti modell kialakításáról és az üzletfejlesztés legfőbb kihívásairól. A résztvevők az esemény keretében megismerhettek számos jó példát és gyakorlatot is Gerendai Károly a Sziget Fesztivál alapítója, illetve Vinnai Balázs, a magyar IT szegmens egyik sikertörténet írójának személyes előadásában. „Miskolci vállalkozóként és lokálpatriótaként fontosnak tartom, hogy a megszerzett tudásomat átadjam a helyi induló innovatív vállalkozóknak. A mostani rendezvény kitűnő lehetőség hasznos tapasztalatok megszerzésére, a jelentkezők a BNL Start Inkubátorházba is bekerülhetnek a részvétel révén” – nyilatkozta Vinnai Balázs.

A második versenynapon a résztvevők a helyi vállalatok által előre megadott kihívásokra dolgozhattak ki kreatív megoldásokat, de saját ötlettel is készülhettek. „Célunk egy olyan esemény létrehozása, ahol nem csupán az ötletek generálását ösztönözzük, hanem azok azonnali piaci hasznosíthatóságát is elősegítjük. Az irányított feladatkiírással hozzájárulunk ahhoz, hogy a helyi vállalatok és ötletgazdák megismerjék egymás igényeit és kapacitásait” – mondta dr. Szabados Zsuzsa, az INPUT Programot megvalósító Neumann Nonprofit Kft. ügyvezetője. Így többek között teljesítményértékelésre, gumiabroncs újrahasznosításra, termékellenőrzésre vonatkozó innovatív megoldások is terítékre kerültek.

A  résztvevők munkáját mentorok és szakértők is folyamatosan támogatták a helyszínen. A csapatok a megszülető ötleteket a második nap végén egy öttagú szakmai zsűri előtt prezentálták, akik a legjobbakat értékes szolgáltatásokkal, üzletfejlesztési tanácsadással vagy közösségi irodahasználattal jutalmazták, a fődíj pedig egy tizennégy millió forint értékű befektetés és inkubáció a Hiventures és a BNL Start jóvoltából.

Miskolc, 2018. november 30.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 20 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 24 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 25 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 51 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.