írta Sajtóközlemény, 2018. december 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok  A résztvevők az ötletversenyen választ adhattak a régió valós kihívásaira is
Miskolc, 2018. november 28. - A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen 2018. november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat. A szervezők és szakmai partnerek a leginnovatívabb ötleteket értékes nyereményekben részesítették. A verseny fődíja egy 14 millió forint értékű befektetés és inkubáció volt.

A pezsgő miskolci startup élet szereplőinek közös célja a térség innovációs képességeinek hosszú távú fejlesztése, az innovatív kezdő vállalkozások számának növelése és a kutatási eredmények piaci hasznosításának ösztönzése. Mindezek elősegítése érdekében hívta életre a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., a BNL Start Inkubátorház, a Hiventures, az INPUT Program, valamint a Miskolci Egyetem a Startup ME Up! elnevezésű ötletversenyt.

A rendezvény első napja a felkészítésről és vállalkozói ismeretek átadásáról szólt, így a résztvevők megismerhették a startup ökoszisztéma helyi szereplőit, emellett hasznos előadásokat hallgathattak meg a sikeres üzleti modell kialakításáról és az üzletfejlesztés legfőbb kihívásairól. A résztvevők az esemény keretében megismerhettek számos jó példát és gyakorlatot is Gerendai Károly a Sziget Fesztivál alapítója, illetve Vinnai Balázs, a magyar IT szegmens egyik sikertörténet írójának személyes előadásában. „Miskolci vállalkozóként és lokálpatriótaként fontosnak tartom, hogy a megszerzett tudásomat átadjam a helyi induló innovatív vállalkozóknak. A mostani rendezvény kitűnő lehetőség hasznos tapasztalatok megszerzésére, a jelentkezők a BNL Start Inkubátorházba is bekerülhetnek a részvétel révén” – nyilatkozta Vinnai Balázs.

A második versenynapon a résztvevők a helyi vállalatok által előre megadott kihívásokra dolgozhattak ki kreatív megoldásokat, de saját ötlettel is készülhettek. „Célunk egy olyan esemény létrehozása, ahol nem csupán az ötletek generálását ösztönözzük, hanem azok azonnali piaci hasznosíthatóságát is elősegítjük. Az irányított feladatkiírással hozzájárulunk ahhoz, hogy a helyi vállalatok és ötletgazdák megismerjék egymás igényeit és kapacitásait” – mondta dr. Szabados Zsuzsa, az INPUT Programot megvalósító Neumann Nonprofit Kft. ügyvezetője. Így többek között teljesítményértékelésre, gumiabroncs újrahasznosításra, termékellenőrzésre vonatkozó innovatív megoldások is terítékre kerültek.

A  résztvevők munkáját mentorok és szakértők is folyamatosan támogatták a helyszínen. A csapatok a megszülető ötleteket a második nap végén egy öttagú szakmai zsűri előtt prezentálták, akik a legjobbakat értékes szolgáltatásokkal, üzletfejlesztési tanácsadással vagy közösségi irodahasználattal jutalmazták, a fődíj pedig egy tizennégy millió forint értékű befektetés és inkubáció a Hiventures és a BNL Start jóvoltából.

Miskolc, 2018. november 30.

• Út a diplomához: van, amikor nem megy segítség nélkül

Út a diplomához: van, amikor nem megy segítség nélkül • 29 perce

Az „Útravaló Ösztöndíjprogram – Út a diplomához” című program eredményeiről tartottak tájékoztatót a Miskolci Egyetemen. Az intézmény jelenleg is a második legnépszerűbb vidéki egyetem a pályázók körében, ebből fakadóan a második legnagyobb pályázói számot is produkálja. Az ösztöndíjprogram az általános iskola utolsó évfolyamaitól egészen a diplomaszerzésig nyújt támogatást.

• „Egyenes út az általános iskolától a középiskolán át az egyetemig

„Egyenes út az általános iskolától a középiskolán át az egyetemig" – együttműködés a beiskolázásért • 16 napja

Ezzel a címmel közös mintaprojekt kialakítása és működtetése céljából írt alá megállapodást a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon és a Komlóstetői Református Általános Iskola a Szakértők Regionális Egyesülete Miskolc közreműködésével.

• A Miskolci Egyetemen mutatták be az ország első Floewater vízautomatáit

A Miskolci Egyetemen mutatták be az ország első Floewater vízautomatáit • 20 napja

Nem csak beszélnek róla, tesznek is érte: kiemelkedő innovációt jelentett be a Floewater. Magyarországon a Miskolci Egyetem az első, ahol elérhetőek a csomagolásmentes vízautomaták.

• Elstartolt az Európai Egyetemi Játékok szervezése

Elstartolt az Európai Egyetemi Játékok szervezése • 21 napja

Európai Egyetemi Játékok – a kontinens legnagyobb multisport rendezvénye. A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség Debrecen és Miskolc városával és a Debreceni, valamint a Miskolci Egyetemmel közösen 2024-ben Európai Egyetemi Játékokat szervez, ami óriási sportdiplomáciai siker.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra