Jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon

írta Kortárs Hangon, 2018. december 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

2019-ben a Miskolci Egyetemen rendezik meg a jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon irodalmi pályázat eredményhirdető, díjkiosztó és kötetbemutató gáláját.

Jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon

Az Eszterházy Károly Egyetem 14 éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot.

2019-ben XV. alkalommal hirdeti meg a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot a Kárpát-medence magyar anyanyelvű diákjai számára az egri Eszterházy Károly Főiskola, és a Miskolci Egyetem.

Jövőre a jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon irodalmi pályázat eredményhirdető, díjkiosztó és kötetbemutató gálának egyetemünk lesz a házigazdája 2019. április 11-14. között.

• Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben

Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben • 3 napja

Különleges, jubileumi és egyben ünnepi ülés tartott a Miskolci Egyetemen, április végén a Kémiai Intézet. A jubileumi ülés oka a két éve alakult „Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék”, a Kiss Cégcsoport kihelyezett tanszéke, sikeres beindulásának és működésének megünneplése volt.

• A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál

A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál • 3 napja

A siroki székhelyű Mátrametál Kft. a Miskolci Egyetemmel együttműködve sikeres technológiai fejlesztést valósított meg, amelynek célja az alumínium csomagolóanyagok gyártásának továbbfejlesztése, a gyártástechnológiában fennálló problémák kiküszöbölése, az alakíthatóság fokozása és az alumínium csomagolóeszköz piac által igényelt új típusú aeroszolos palackok gyártásának kidolgozása volt.

• Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem • 5 napja

A Miskolci Egyetem és a National Instruments (NI) debreceni leányvállalata, az NI Hungary Kft. a magas színvonalú és a legújabb tudományos és technológiai ismeretek átadására épülő műszaki felsőoktatás, valamint a mérnökképzés kiemelt támogatása érdekében május 16-án Miskolcon stratégiai együttműködési megállapodást kötött.

• Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken

Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken • 10 napja

Nagy érdeklődés mellett, jó hangulatban, tartalmasan és eredményesen zajlott le a "Filantróp ötletek piaci versenykörnyezetben? Társadalmi vállalkozások, mint tanítható modellek keresése" című tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken május 8-án.