Centenáriumi Konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

írta MEgazin, 2019. február 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a MIJOG Egyesület Centenáriumi Konferenciát és Tradicionális Jogászbált szervezett a Miskolci Egyetemen január 25-én.

Centenáriumi Konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a MIJOG Egyesület Centenáriumi Konferenciát és Tradicionális Jogászbált szervezett a Miskolci Egyetemen január 25-én.

A kiemelt események apropóját az adta, hogy éppen 100 éve költözött Miskolcra az Evangélikus Jogakadémia, amellyel Miskolc város első felsőoktatási intézménye lett.

A centenáriumi nap konferenciával kezdődött, ahol Trócsányi László igazságügyi miniszter előadásában kifejtette: a magyar jogászképzésnek úgy kell megfelelnie a 21. századi kihívásoknak, hogy nemzeti értékeit, hagyományait is megőrzi a nemzetközi környezetben.

A rendezvényről bővebben a MEgazin februári számában olvashattok!

Fotó: Kiss Viktor

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 28 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 30 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.