Ismét a Miskolci Egyetemé lett a legszebb campus az országban!

írta Konyári György, 2019. március 27–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Immár másodszor nyerte el a Miskolci Egyetem „Az ország legszebb campusa” címet az eduline.hu szavazásán, ahol öt napig lehetett szavazni az ország 11 nagy egyetemére, és ez idő alatt összesen 22 300 szavazat érkezett.

Ismét a Miskolci Egyetemé lett a legszebb campus az országban!

A Miskolci Egyetem 6747 szavazattal végzett az első helyen, maga mögé utasítva a Debreceni Egyetemet 5961 szavazattal, illetve a Pécsi Tudományegyetemet 2 932 szavazattal.

A Dudujka völgyben elterülő egyetemváros valóban gyönyörű környezetet biztosít az itt tanulók és dolgozók számára, de az eredmény nem csak azt bizonyítja, hogy valóban a miénk a legszebb campus az országban, de azt is, hogy ha kell, össze tud fogni az egyetem és a város polgársága.

Köszönjük szépen mindenkinek, aki a Miskolci Egyetem campusára szavazott, és külön köszönet a minap.hu-nak és a boon.hu-nak a segítségért!

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 22 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 22 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 23 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 24 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.