Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

írta Kiss Viktor, 2019. április 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

A korábbi évek gyakorlatától eltérően idén a Gazdaságtudományi Kar mellett az Állam- és Jogtudományi Kar, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, az Egészségügyi Kar, valamint a Műszaki Földtudományi Kar (műszaki földtudományi alapszak, bánya- és geotechnikai mérnöki mesterszak, továbbá a környezetmérnöki alap- és mesterszak) diákjait várták.

Ebben az évben számos újítással készültek a szervezők, többek között igyekeztek olyan színes programokat összeállítani, amellyel a Miskolci Egyetem hallgatói minél változatosabb módon ismerhették meg a területi közigazgatás szervezetének felépítését, működését, feladatait, illetve bepillantást nyerhettek testközelből a kormányhivatal munkájába, ezáltal egy letisztult képet kaptak a hivatal egészét tekintve, ami a jövőben akár a munkahelyükként is szolgálhat.

„Akkor önök még nem is voltak az egyetem hallgatói, amikor elindult ez az együttműködés, és azóta minden évben igyekszünk megszervezni. Idén pedig annyi újítást is tettünk, hogy nemcsak általános ismereteket kapnak, hanem három kiemelt szakterületet is megismerhetnek” – fogalmazott köszöntőjében Demeter Ervin kormánymegbízott.

A köszöntőt követően dr. Gerőcs-Tóth Andrea, a megyei kormányhivatal főigazgatója előadásában szemléletesen mutatta be munkájukat és a hivatalt a mindennapokban, valamint három szakterületet emelt ki, a fogyasztóvédelmet, a gyámügyet és a munkavédelmet.

A kormányhivatal imázsfilmjének levetítését követően Nagy Tibor főosztályvezető az e-közigazgatást és a kormányablakokat ismertette, mint a modern közigazgatás ügyfélszolgálatát, melynek köszönhetően az ügyfelek több mint ezerötszáz ügykörben intézhetik el ügyeiket gyorsan és gördülékenyen. A törzshivatali előadások zárásaként Bubán Márton osztályvezető az információbiztonság szerepéről tartott prezentációját követően izgalmas kvízjátékon is részt vehettek az egyetemisták az ingyenesen letölthető Kahoot alkalmazáson keresztül. A játék nyertesei értékes nyereményekkel gazdagodtak.

A programok folytatásaként az érdeklődők megtekintették a Csizmadia köz épületében található kormányablakot, - ahol bárki élhetett az ügyfélkapu nyitás lehetőségével -, valamint a tavaly nyáron átadott kormányablakbuszt.

A délután folyamán a Népegészségügyi Főosztályon a laboratóriumi munkákba is bepillantást nyerhettek interaktív szemléltetések formájában az érdeklődő egészségügyis hallgatók.

Fotó: Kiss Viktor

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 4 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 32 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 32 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 32 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.