Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

írta Kiss Viktor, 2019. április 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

A korábbi évek gyakorlatától eltérően idén a Gazdaságtudományi Kar mellett az Állam- és Jogtudományi Kar, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, az Egészségügyi Kar, valamint a Műszaki Földtudományi Kar (műszaki földtudományi alapszak, bánya- és geotechnikai mérnöki mesterszak, továbbá a környezetmérnöki alap- és mesterszak) diákjait várták.

Ebben az évben számos újítással készültek a szervezők, többek között igyekeztek olyan színes programokat összeállítani, amellyel a Miskolci Egyetem hallgatói minél változatosabb módon ismerhették meg a területi közigazgatás szervezetének felépítését, működését, feladatait, illetve bepillantást nyerhettek testközelből a kormányhivatal munkájába, ezáltal egy letisztult képet kaptak a hivatal egészét tekintve, ami a jövőben akár a munkahelyükként is szolgálhat.

„Akkor önök még nem is voltak az egyetem hallgatói, amikor elindult ez az együttműködés, és azóta minden évben igyekszünk megszervezni. Idén pedig annyi újítást is tettünk, hogy nemcsak általános ismereteket kapnak, hanem három kiemelt szakterületet is megismerhetnek” – fogalmazott köszöntőjében Demeter Ervin kormánymegbízott.

A köszöntőt követően dr. Gerőcs-Tóth Andrea, a megyei kormányhivatal főigazgatója előadásában szemléletesen mutatta be munkájukat és a hivatalt a mindennapokban, valamint három szakterületet emelt ki, a fogyasztóvédelmet, a gyámügyet és a munkavédelmet.

A kormányhivatal imázsfilmjének levetítését követően Nagy Tibor főosztályvezető az e-közigazgatást és a kormányablakokat ismertette, mint a modern közigazgatás ügyfélszolgálatát, melynek köszönhetően az ügyfelek több mint ezerötszáz ügykörben intézhetik el ügyeiket gyorsan és gördülékenyen. A törzshivatali előadások zárásaként Bubán Márton osztályvezető az információbiztonság szerepéről tartott prezentációját követően izgalmas kvízjátékon is részt vehettek az egyetemisták az ingyenesen letölthető Kahoot alkalmazáson keresztül. A játék nyertesei értékes nyereményekkel gazdagodtak.

A programok folytatásaként az érdeklődők megtekintették a Csizmadia köz épületében található kormányablakot, - ahol bárki élhetett az ügyfélkapu nyitás lehetőségével -, valamint a tavaly nyáron átadott kormányablakbuszt.

A délután folyamán a Népegészségügyi Főosztályon a laboratóriumi munkákba is bepillantást nyerhettek interaktív szemléltetések formájában az érdeklődő egészségügyis hallgatók.

Fotó: Kiss Viktor

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 13 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 14 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 15 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.