Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

írta Sajtóközlemény, 2019. április 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

A díjat április 9-én Brüsszelben Dr. Dobos Endre, a Miskolci Egyetem Földrajz-Geoinformatika Intézet tanszékvezető egyetemi docense vette át a Cercle Gaulois épületében tartott díszvacsorán, amelyen többek között részt vett Daniel Calleja Crespo, az EU Környezetvédelmi Főigazgatóságának főigazgatója is.

A győztes projekt egy társadalmi alapú, önkéntes adatgyűjtésen alapuló talajnedvesség-monitoring hálózat kiépítését tűzte ki céljául, amely adatot szolgáltat az Európai Űrügynökség részére, a talajhasználók felé, valamint a klímakutatás számára. A munkának nagyon sok szegmense van:  a tudományosan megalapozott monitoring rendszer kiépítésén, illetve az adatokra épülő geoinformatikai, térképezési és adatértelmezési munkán kívül nagyon sok társadalmi, társadalomtudományi kihívás is részét képezi a projektnek.

Az optimális, talajkímélő és talajjavító, tudatos talajhasználaton, valamint a felelős, környezettudatos talajművelési technikák, technológiák elterjesztésen kívül a társadalmi bevonódás, érdekeltté tétel számos elemét dolgozta ki a projekt, ami a maga nemében egyedülállónak számít.

A Miskolci Egyetem Földrajz-Geoinformatikai Intézetének munkatársai a talajtani és térinfomatikai feladatokért voltak felelősek, de sikerült Magyarországot, mint mintaablakot is bevonni a munkába. A győztes projekt konzorciumát 18 partner alkotta, 10 ország részvételével.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 4 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 31 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 32 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 32 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.