Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

írta Sajtóközlemény, 2019. május 4–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Május 3-án a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán épület-névadó ünnepséggel egybekötött tudományos „Stefánia konferenciát” tartottak. A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott.

Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

A konferencián köszöntőt mondtak: Dr. Jakab Nóra, a Miskolci Egyetem oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettese, aki Prof. Dr. Torma András rektor szavait tolmácsolta, valamint a konferencia védnökei, Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, Demeter Ervin a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, valamint Dr. Deák Csaba a Miskolci Egyetem kancellára mondták el méltató szavaikat.

A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott. Röviden ismertette a miskolci Egészségügyi Kar történetének állomáshelyeit, a miskolci egészségtudományi képzés regionális beágyazottságát, valamint az épület Stefánia névre történő elnevezésének indokoltságát, mely mind a történelmi, mind a kari, mind az egyetemi selmeci hagyományokhoz illeszkedik.

A délelőtti tudományos program keretében a Kar neves oktatói (Dr. Fodor Bertalan, Dr. Lombay Béla, Dr. Papp Miklós, Dr. Dózsa Csaba, Dr. Kiss-Tóth Emőke) tartottak tudományos előadásokat az egészségügy néhány szegmensének múlt-, jelen-és jövőbeli helyzetéről.

A délutáni program borkóstolóval egybekötött boravatással kezdődött, dr. Demeter-Novák Endre bemutatta a híres Demetervin Pincészet 2013-as évjáratú Tokaji édes szamorodni borkülönlegességét, mely az Egészségügyi Kar kari boraként lett felavatva.

Az ebéd után a konferencia részvevői megtekinthették az épület előtti füvészkertet, melyet a kar mestertanártanára, Pászk Norbert, a gyógynövények szakértője mutatott be a vendégeknek.

14.00 órától az Egészségügyi Kar volt hallgatói (Svéda Dorina, Kiss Krisztián, Dienesné Orosz Andrea), mára sikeres egészségügyi szaktekintélyek tartottak előadást pályájuk szépségeiről.

Az egész napos rendezvény kiegészítő programjának keretében az érdeklődők a Rákellenes Liga különleges kiállításában gyönyörködhettek, valamint egy délutáni filmklub keretében három filmtörténeti gyöngyszemet tekinthettek meg, melyek egyrészt az egészségügyi szakmákhoz, másrészt a selmeci hagyományokhoz kapcsolódnak.

A rendezvény fényét emelte Jancsó Dóra színművész és Pecsmány Péter ME PhD hallgató művészi ének-előadása.

Miskolc, 2019. május 3.

Fotó: Kiss Viktor

• Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben

Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben • 3 napja

Különleges, jubileumi és egyben ünnepi ülés tartott a Miskolci Egyetemen, április végén a Kémiai Intézet. A jubileumi ülés oka a két éve alakult „Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék”, a Kiss Cégcsoport kihelyezett tanszéke, sikeres beindulásának és működésének megünneplése volt.

• A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál

A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál • 3 napja

A siroki székhelyű Mátrametál Kft. a Miskolci Egyetemmel együttműködve sikeres technológiai fejlesztést valósított meg, amelynek célja az alumínium csomagolóanyagok gyártásának továbbfejlesztése, a gyártástechnológiában fennálló problémák kiküszöbölése, az alakíthatóság fokozása és az alumínium csomagolóeszköz piac által igényelt új típusú aeroszolos palackok gyártásának kidolgozása volt.

• Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem • 5 napja

A Miskolci Egyetem és a National Instruments (NI) debreceni leányvállalata, az NI Hungary Kft. a magas színvonalú és a legújabb tudományos és technológiai ismeretek átadására épülő műszaki felsőoktatás, valamint a mérnökképzés kiemelt támogatása érdekében május 16-án Miskolcon stratégiai együttműködési megállapodást kötött.

• Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken

Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken • 10 napja

Nagy érdeklődés mellett, jó hangulatban, tartalmasan és eredményesen zajlott le a "Filantróp ötletek piaci versenykörnyezetben? Társadalmi vállalkozások, mint tanítható modellek keresése" című tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken május 8-án.