„Vivát Miskolci Egyetem, Vivát Gólyatábor!”

írta Kiss Viktor, 2014. szeptember 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A balekhét több mint félezer elsőéves résztvevőjével vasárnap kezdetét vette a Gólyatábor! Hétfőn este Prof. Dr. Torma András, egyetemünk rektora és Dr. Kriza Ákos, Miskolc város polgármestere is köszöntötte az újdonsült gólyákat.

„Vivát Miskolci Egyetem, Vivát Gólyatábor!”

A köszöntőket követően a közösségépítés jegyében egy rendhagyó és színes program keretében a Gólyatábor résztvevői közösen „formázták meg” a Miskolci Egyetem monogramját majd több száz léggömböt eresztettek szélnek.
Az eseményt több kameraállásból is rögzítettük, melyet hamarosan Ti is láthattok!
fotó: Kiss Viktor

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.