Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem

írta Sajtóközlemény, 2019. május 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az NI Hungary Kft. és Miskolci Egyetem stratégiai megállapodása az ipar és a felsőoktatás együttműködésére is ösztönzően hat! A Miskolci Egyetem és a National Instruments (NI) debreceni leányvállalata, az NI Hungary Kft. a magas színvonalú és a legújabb tudományos és technológiai ismeretek átadására épülő műszaki felsőoktatás, valamint a mérnökképzés kiemelt támogatása érdekében május 16-án Miskolcon stratégiai együttműködési megállapodást kötött.

Az egyetem főépületében megtartott sajtótájékoztatón Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora elmondta, hogy az együttműködés már több mint 30 éve megkezdődött néhány, mérőkártyával és LabVIEW-val felszerelt Macintosh számítógép adományozásával. Az első konkrét megállapodás aláírására pedig az NI debreceni leányvállalatának indulásakor már sor került. A rektor hozzátette, hogy az elmúlt évtizedek során számos eszköz és szoftver adományt kaptak az oktatók és a hallgatók, de ez a mostani megállapodás új szintre emeli az eddigi kapcsolatokat. Az egyetem - amely idén ünnepli alapításának 70. évfordulóját - a stratégiai megállapodásnak köszönhetően öt területen kiemelten fog együttműködni a National Instruments-szel.

Az egyetem vezetője szerint bármely területet is vizsgáljuk, legyen az oktatás, a kutatás-fejlesztés, a közös pályázatok, az egyetemi infrastruktúra fejlesztése vagy a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő összehangolt tevékenység, az NI-jal közösen pozitív példával tudnak szolgálni az egész felsőoktatás és ipar számára. Dr. Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellárja azt hangsúlyozta, hogy a mostani megállapodás újra megerősíti a felsőoktatás és az ipar kölcsönös előnyökön alapuló kapcsolatát. Kiemelte, hogy az egyetem nemcsak a város, vagy a régió határán belül működő cégek, hanem egy nemzetközi cég, az NI Hungary Kft. számára is vonzó lehet.

Elmondta, hogy ennek a kiváló kapcsolatnak köszönhetően az amerikai cég és az egyetem villamosmérnök hallgatói közösen tudnak bekapcsolódni olyan nemzetközi projektekbe is, mint a Svájcban működő CERN. Dr. Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezetője szerint a Miskolci Egyetemnek országosan is jó híre van, annyira konstruktív és rugalmas a kapcsolata az iparral. Ennek bizonyítéka, hogy a debreceni cég 2001-es alapítása óta folyamatosan tud fejlődni az együttműködés. Az ügyvezető bejelentette, hogy a megállapodás aláírása mellett több, mint 16 millió forint értékben szoftveradománnyal támogatják a felsőoktatási intézményt. Nagyon jó helyre kerül ez a segítség - hangsúlyozta Ábrahám László - mert az NI munkavállalói közül egyre többen itt, a Miskolci Egyetem Villamosmérnöki karán végeztek.

A mai munkaerőpiaci helyzetben pedig létkérdés, hogy a világszínvonalú eszközöket és programokat minél jobban és minél több helyen alkalmazzák az oktatásban és a kutatásban. A mostani adomány például lehetővé teszi a hallgatók részére, hogy a szoftvert a saját, otthoni számítógépükön is használhatják, amíg a hallgatói jogviszonyuk fennáll a Miskolci Egyetemmel. Az így megszerzett tudás lehetővé teszi, hogy a mérnökhallgatók az iparban azonnal hasznosíthassák majd az ismereteiket – tette hozzá az ügyvezető.

Fotó: ME Beiskolázási Központ

• Interjú Pátkai Mihály üzletemberrel, keresztény influencerrel

Interjú Pátkai Mihály üzletemberrel, keresztény influencerrel • 6 napja

Magyar, európai, keresztény, „hites”, blogger, újságíró, tanár, üzletember, utazó, olvasó, tolmács és fordító, tanuló- az alábbiakban felsorolt tucatnyi címszó Pátkai Mihály Facebook oldalának bemutatkozó rovatában olvasható. A népszerű keresztény influencer oldalát több, mint 40.000 ember követi, akit arról is kérdeztem miért tartja fontosnak üzenetét mások számára, továbbá mit takar a közösségi média berkein belül gyakran használt „influencerkedés” kifejezés. A vele készült interjú az alábbiakban olvasható.

• KJI-NPKI Nyári egyetemi felhívás 2020

KJI-NPKI Nyári egyetemi felhívás 2020 • 12 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet 2020-ban immár kilencedik alkalommal rendezi meg a Kisebbségvédelem Európában című nyári egyetemet.

• Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről

Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről • 12 napja

A tizenhatodik éve kiírt Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat elbírálási folyamata lezajlott. Idén a díjátadó, kötetbemutató Gála április 23-án kerül megrendezésre.

• Tavaszi élelmiszergyűjtés

Tavaszi élelmiszergyűjtés • 12 napja

Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen csoport és a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Intézet, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vöröskereszttel karöltve tavaszi élelmiszergyűjtést szervez a rászorulók számára.