DOSz Nyári Tábor a Miskolci Egyetemen

írta Rada János, Kiss Viktor, 2014. szeptember 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egymást érték a programok a nyár utolsó hetében a Miskolci Egyetemen: a bALEK7 után ugyanis következett a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSz) Nyári Tábora.

DOSz Nyári Tábor a Miskolci Egyetemen

Az immár hagyománnyá vált rendezvényt idén Miskolcon, a Miskolci Egyetem Doktorandusz Önkormányzatával (ME-DÖK) közösen rendezték meg augusztus 28. és 31. között. A szakmaiak mellett igazi közösségépítő programok, valamit kiváló kikapcsolódási lehetőségek is várták a Kárpád-medence szinte valamennyi részéből érkező doktoranduszokat.

A DOSz Nyári Tábora keretében a doktoranduszok ellátogattak a megújult Diósgyőri Várba és Lillafüredre, ahol a Hámori-tó és a vízesés mellett megtekintették a tavaly átadott - igazi turista látványosságnak számító - Lillafüredi függőkertet is.

fotó: Kiss Viktor

• Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen!

Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen! • 11 napja

A hazai légiós, Krstic gyors öt pontjával kezdődött az alapszakasz első körének utolsó fordulója, ám válaszként Szögi meg sem állt tíz egységig. Szögi mellett Máté is két szép kosárral folytatta, így egy pontban gazdag első negyed ért véget közel egállal (25-24).

• Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni!

Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni! • 11 napja

Hazai ziccerrel és vendég büntetőkkel indult a keleti rangadó. Máté sikeres tempódobásaival vétette magát észre, ám a Cápák nagyon elkapták a fonalat. Négy sikeres távolijukkal elléptek a Miskolctól (21-32).

• „Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„

„Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„ • 16 napja

Olyan miskolci polgárokat szólítunk meg, akik a város kulturális életében jelentős szerepet játszanak, ebben a cikkben Béres Attilával, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójával készült interjúnk olvashatjátok.

• A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek

A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek • 19 napja

A fagyöngy eredete a skandináv mitológiába nyúlik vissza, itt vált a szeretet jelképévé. A fagyöngy alatt adott csók pedig az örök szerelmet hozza magával a hiedelem szerint, és ez a hit manapság már az ünnepekkel jár kéz a kézben.

Rada János