DOSz Nyári Tábor a Miskolci Egyetemen

írta Rada János, Kiss Viktor, 2014. szeptember 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egymást érték a programok a nyár utolsó hetében a Miskolci Egyetemen: a bALEK7 után ugyanis következett a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSz) Nyári Tábora.

DOSz Nyári Tábor a Miskolci Egyetemen

Az immár hagyománnyá vált rendezvényt idén Miskolcon, a Miskolci Egyetem Doktorandusz Önkormányzatával (ME-DÖK) közösen rendezték meg augusztus 28. és 31. között. A szakmaiak mellett igazi közösségépítő programok, valamit kiváló kikapcsolódási lehetőségek is várták a Kárpád-medence szinte valamennyi részéből érkező doktoranduszokat.

A DOSz Nyári Tábora keretében a doktoranduszok ellátogattak a megújult Diósgyőri Várba és Lillafüredre, ahol a Hámori-tó és a vízesés mellett megtekintették a tavaly átadott - igazi turista látványosságnak számító - Lillafüredi függőkertet is.

fotó: Kiss Viktor

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 4 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem!

Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem! • 5 napja

Határozott védekezéssel és lendületes támadásokkal már a kezdést követően jelezte a MEAFC, hogy nyerni érkezett Veszprémbe (2-8). A harmadik percben a hetek óta egyre jobb formába lendülő Galló azonban egy ütközést követően a parkettán maradt.

• Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk!

Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk! • 19 napja

Takács triplájával kezdődött a megegyező mérleggel (4 győzelem, 2 vereség) 3. és 4. helyen álló csapatok találkozója, majd kisvártatva Szögi és Máté is beköszönt távolról. Az eredményes hazai kezdést pontszegény, de annál nagyobb sebességű folytatás követte.

• Ösztöndíj

Ösztöndíj • 23 napja

Minden szerdán délben egyenruhás emberek gyülekeznek a III. előadó környékén. Utána jártunk mi is történik ekkor egyetemünkön. A katonai egyenruha már messziről felismerhető, így sejtettük hová kell fordulnunk, hogy felvilágostást kapjunk.

Rada János