DOSz Nyári Tábor a Miskolci Egyetemen

írta Rada János, Kiss Viktor, 2014. szeptember 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egymást érték a programok a nyár utolsó hetében a Miskolci Egyetemen: a bALEK7 után ugyanis következett a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSz) Nyári Tábora.

DOSz Nyári Tábor a Miskolci Egyetemen

Az immár hagyománnyá vált rendezvényt idén Miskolcon, a Miskolci Egyetem Doktorandusz Önkormányzatával (ME-DÖK) közösen rendezték meg augusztus 28. és 31. között. A szakmaiak mellett igazi közösségépítő programok, valamit kiváló kikapcsolódási lehetőségek is várták a Kárpád-medence szinte valamennyi részéből érkező doktoranduszokat.

A DOSz Nyári Tábora keretében a doktoranduszok ellátogattak a megújult Diósgyőri Várba és Lillafüredre, ahol a Hámori-tó és a vízesés mellett megtekintették a tavaly átadott - igazi turista látványosságnak számító - Lillafüredi függőkertet is.

fotó: Kiss Viktor

• Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok • 10 napja

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

• Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon

Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon • 12 napja

Szakmai Információs Napot rendezett november 28-án a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara. A rendezvénnyel a kar hidat kívánt képezni a jelenlegi hallgatók (vagyis a jövő földtudományi mérnökei) és a kar ipari partnerei között.

• Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive • 19 napja

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

• Tűzvédelem felsőfokon

Tűzvédelem felsőfokon • 26 napja

Acélszerkezetek tűzvédelmi tervezése címmel workshopot tartottak november 9-én a BME, Hidak és Szerkezetek Tanszékén. A workshopot Dr. Jármai Károly egyetemi tanár szervezte, a célja a három szakmai kör összekapcsolása volt: a hatóság (Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség), a cégek és az egyetemek, kutató intézetek szakembergárdája vonatkozásában.

Rada János