Valétálás a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2019. június 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

Valétálás a Miskolci Egyetemen

A Városháza régi főbejárata előtt az intézmény 7 karának végzős hallgatói gyülekeztek és álltak díszsorfalat. A város nevében Pfiegler Péter alpolgármester, az egyetem nevében Prof Dr. Torma András rektor búcsúztatott, míg a hallgatókat a Műszaki Földtudományi Kar valétaelnöke, Szűcs Máté köszöntötte. Az ünnepség után a hallgatók egy csoportja bányászlámpással indult el „szalamandra” alakzatban, s őket a karonként felsorakozott hallgatók fáklyákkal, „Bursch-nótákat” énekelve követtek a Városház tér – Széchenyi utca – Kazinczy út – Kelemen Didák utca – Petőfi tér útvonalon.

Az esemény egy másik állomása a Földes Ferenc Gimnázium volt, ahol a „70 éve Miskolcon” elnevezésű egyetemi jubileumi rendezvénysorozathoz is kapcsolódva a felvonulók megkoszorúzták az épület homlokzatán azt az emléktáblát, amely annak őrzi emlékét, hogy a gimnázium épületének földszinti tornatermében tartott fizika-előadással kezdődtek meg 1949 szeptemberében a Miskolcon alapított Nehézipari Műszaki Egyetem első évfolyamának előadásai.

A felvonulás utolsó állomásán, a Petőfi téren a Műszaki Anyagtudományi kar valétaelnöke, Fügedi Péter mondott ünnepi beszédet, majd a karok leköszönő valétaelnökei átadták az elnöki szalagot és a kar zászlaját az utódaiknak. A Petőfi szobor megkoszorúzása után az eseményt a karok himnuszai, a „Gaudeamus igitur…” és a „Ballag már a vén diák” kezdetű dalok zárták.

Jó Szerencsét!
Miskolc, 2019. június 27.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 5 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 36 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 50 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 55 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.