Valétálás a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2019. június 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

Valétálás a Miskolci Egyetemen

A Városháza régi főbejárata előtt az intézmény 7 karának végzős hallgatói gyülekeztek és álltak díszsorfalat. A város nevében Pfiegler Péter alpolgármester, az egyetem nevében Prof Dr. Torma András rektor búcsúztatott, míg a hallgatókat a Műszaki Földtudományi Kar valétaelnöke, Szűcs Máté köszöntötte. Az ünnepség után a hallgatók egy csoportja bányászlámpással indult el „szalamandra” alakzatban, s őket a karonként felsorakozott hallgatók fáklyákkal, „Bursch-nótákat” énekelve követtek a Városház tér – Széchenyi utca – Kazinczy út – Kelemen Didák utca – Petőfi tér útvonalon.

Az esemény egy másik állomása a Földes Ferenc Gimnázium volt, ahol a „70 éve Miskolcon” elnevezésű egyetemi jubileumi rendezvénysorozathoz is kapcsolódva a felvonulók megkoszorúzták az épület homlokzatán azt az emléktáblát, amely annak őrzi emlékét, hogy a gimnázium épületének földszinti tornatermében tartott fizika-előadással kezdődtek meg 1949 szeptemberében a Miskolcon alapított Nehézipari Műszaki Egyetem első évfolyamának előadásai.

A felvonulás utolsó állomásán, a Petőfi téren a Műszaki Anyagtudományi kar valétaelnöke, Fügedi Péter mondott ünnepi beszédet, majd a karok leköszönő valétaelnökei átadták az elnöki szalagot és a kar zászlaját az utódaiknak. A Petőfi szobor megkoszorúzása után az eseményt a karok himnuszai, a „Gaudeamus igitur…” és a „Ballag már a vén diák” kezdetű dalok zárták.

Jó Szerencsét!
Miskolc, 2019. június 27.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 24 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 28 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 55 napja