Másfél millió forinttal támogatja a Soproni a Miskolci Egyetemet!

írta www.uni-miskolc.hu, 2014. szeptember 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Teljes lesz a vezeték nélküli internet-lefedettség a Miskolci Egyetem területén. Augusztus 25-én a szenátusi tanácsteremben tartott sajtótájékoztató keretében Szederkényi Zita, a Heineken Hungária kommunikációs menedzsere adta át azt a jelképes csekket,

Másfél millió forinttal támogatja a Soproni a Miskolci Egyetemet!

amelynek összegét gyakorlatilag a miskolci EFOTT résztvevői „itták össze”: a Heineken Hungária ugyanis a fesztiválozók által elfogyasztott minden egyes üveg Soproni sör árából 20 forintot elkülönített egy olyan közösségi célra, amelyet szintén a fesztiválozók választhattak ki.

A fejlesztés a HEINEKEN Hungária egyetemeket támogató programjának keretében valósulhat meg. Magyarország legnépszerűbb sörének, a Soproninak a gyártója idén a VOLT, az EFOTT és a CAMPUS fesztiváloknak otthont adó városok egyetemeinek nyújtott segítséget egy-egy számukra fontos ügyben.

A fesztiválozóktól az egyetemi a "vezeték nélküli számítógépes hálózati infrastruktúra bővítése" kapta a legtöbb szavazatot, így a cég erre a célra adja a Miskolci Egyetemnek a támogatást. Ahogyan azt prof. dr. Torma András, egyetemünk rektora elmondta, a Miskolci Egyetem nem irodai célú terei jelenleg 80 százalékban lefedettek vezeték nélküli hálózat által. A Heineken Hungária által most átadott 1,5 millió forintból az egyetem 90 százalékosra tudja emelni a lefedettséget. A cég felajánlását követve az egyetem a közeljövőben saját forrásból hasonló összeget különít el, hogy annak segítségével rövidesen teljeskörűvé váljon az egyetemi wifi-lefedettség.

• A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel

A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel • 4 napja

A Miskolci Toborzó Iroda tájékoztatja a lakosságot, hogy május 21-én, csütörtökön szünetel az ügyfélfogadás. Péntektől a szokásos nyitvatartási időben (H-CS: 8:00-15:30, P:8:00-12:00) várjuk a honvédelem iránt érdeklődőket a Miskolci Toborzó Irodában (Miskolc, Hatvanötösök útja 2.)

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 9 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 11 napja

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

• A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás

A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás • 27 napja

A Magyar Honvédség a koronavírus járvány miatt egyik napról a másikra munkájukat vesztett embereknek is szeretne alternatívát kínálni.