Az ózdi és sátoraljaújhelyi kihelyezett tagozatokon is megkezdődött a tanév

írta Uni-Miskolc, 2019. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Tiszti Kaszinó tükörtermében az elsős hallgatókat Prof. Dr. Horváth Zita felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár, Riz Gábor országgyűlési képviselő, B.-A.-Z. megye miniszteri biztosa, Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora, valamint Janiczak Dávid, Ózd város polgármestere köszöntötte számos egyetemi vezető jelenlétében.

Az ózdi és sátoraljaújhelyi kihelyezett tagozatokon is megkezdődött a tanév

Az elsősök ünnepélyes fogadalomtétele után a karok dékánjai az egyetem hallgatóivá fogadták őket, majd Janiczak Dávid polgármester jelképes ajándékot adott át az egyetemistáknak.

Az idén már a harmadik tanévét kezdő ózdi képzés keretében 8 elsőéves mérnökinformatikus csatlakozott a felsőbb éves mérnökinformatikus, anyagmérnök és szociális munka alapszakos hallgatókhoz.

Sátoraljaújhelyen szintén ünnepélyes keretek között indult el a tanév annak a több mint 30 hallgatónak, akik idén nyertek felvételt az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak védőnő szakirányára, valamint az ápolás és betegellátás alapszak ápoló szakirányára. Őket szeptember 5-én a Városháza Dísztermében Prof. Dr. Horváth Zita felsőoktatásért felelős helyettes államtitkáron kívül Szamosvölgyi Péter polgármester és Dr. Jakab Nóra oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettes, valamint az Egészségügyi Kar dékánja, Prof. Dr. Kiss-Tóth Emőke üdvözölte. A gólyákat a fogadalomtétel után az Egészségügyi Kar dékánja fogadta az egyetem polgáraivá.

Fotók: Beiskolázási Központ

• Interjú Pátkai Mihály üzletemberrel, keresztény influencerrel

Interjú Pátkai Mihály üzletemberrel, keresztény influencerrel • 6 napja

Magyar, európai, keresztény, „hites”, blogger, újságíró, tanár, üzletember, utazó, olvasó, tolmács és fordító, tanuló- az alábbiakban felsorolt tucatnyi címszó Pátkai Mihály Facebook oldalának bemutatkozó rovatában olvasható. A népszerű keresztény influencer oldalát több, mint 40.000 ember követi, akit arról is kérdeztem miért tartja fontosnak üzenetét mások számára, továbbá mit takar a közösségi média berkein belül gyakran használt „influencerkedés” kifejezés. A vele készült interjú az alábbiakban olvasható.

• KJI-NPKI Nyári egyetemi felhívás 2020

KJI-NPKI Nyári egyetemi felhívás 2020 • 12 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet 2020-ban immár kilencedik alkalommal rendezi meg a Kisebbségvédelem Európában című nyári egyetemet.

• Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről

Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről • 12 napja

A tizenhatodik éve kiírt Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat elbírálási folyamata lezajlott. Idén a díjátadó, kötetbemutató Gála április 23-án kerül megrendezésre.

• Tavaszi élelmiszergyűjtés

Tavaszi élelmiszergyűjtés • 12 napja

Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen csoport és a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Intézet, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vöröskereszttel karöltve tavaszi élelmiszergyűjtést szervez a rászorulók számára.