70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

írta uni-miskolc.hu / forrás, 2019. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az évnyitó az első évfolyamos hallgatók eskütételével kezdődött. A magyar hallgatók esküjének szövegét Hulényi Laura, a külföldi hallgatók esküszövegét pedig Alves Da Silva Wallyson Thomas 1. évfolyamos hallgató olvasta fel.

70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

Ezután Dr. Alakszai Zoltán, Miskolc Megyei Jogú Város jegyzője köszöntötte, és a város polgáraivá  fogadta az első évfolyamosokat, és jelképesen átnyújtotta két hallgatónak a város kulcsát.

Dr. Raisz Anikó, az Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára – a Miskolci Egyetem egykori hallgatója – is üdvözölte a gólyákat, majd Prof. Dr. Torma András rektor és Maksa Balázs, a Hallgatói Önkormányzat elnöke is szólt ez egyetem legifjabb polgáraihoz.

Az évforduló alkalmából egykori hallgatók üzentek a mai fiataloknak, és meséltek arról, mit adott nekik az Alma Mater, illetve az egyetem alapításának 70. évfordulója alkalmából kibocsátott emlékérmet adott át Prof. Dr. Torma András rektor Dr. Raisz Anikó államtitkárnak és Dr. Alakszai Zoltán jegyzőnek.