70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

írta uni-miskolc.hu / forrás, 2019. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az évnyitó az első évfolyamos hallgatók eskütételével kezdődött. A magyar hallgatók esküjének szövegét Hulényi Laura, a külföldi hallgatók esküszövegét pedig Alves Da Silva Wallyson Thomas 1. évfolyamos hallgató olvasta fel.

70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

Ezután Dr. Alakszai Zoltán, Miskolc Megyei Jogú Város jegyzője köszöntötte, és a város polgáraivá  fogadta az első évfolyamosokat, és jelképesen átnyújtotta két hallgatónak a város kulcsát.

Dr. Raisz Anikó, az Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára – a Miskolci Egyetem egykori hallgatója – is üdvözölte a gólyákat, majd Prof. Dr. Torma András rektor és Maksa Balázs, a Hallgatói Önkormányzat elnöke is szólt ez egyetem legifjabb polgáraihoz.

Az évforduló alkalmából egykori hallgatók üzentek a mai fiataloknak, és meséltek arról, mit adott nekik az Alma Mater, illetve az egyetem alapításának 70. évfordulója alkalmából kibocsátott emlékérmet adott át Prof. Dr. Torma András rektor Dr. Raisz Anikó államtitkárnak és Dr. Alakszai Zoltán jegyzőnek.

• Interjú Pátkai Mihály üzletemberrel, keresztény influencerrel

Interjú Pátkai Mihály üzletemberrel, keresztény influencerrel • 6 napja

Magyar, európai, keresztény, „hites”, blogger, újságíró, tanár, üzletember, utazó, olvasó, tolmács és fordító, tanuló- az alábbiakban felsorolt tucatnyi címszó Pátkai Mihály Facebook oldalának bemutatkozó rovatában olvasható. A népszerű keresztény influencer oldalát több, mint 40.000 ember követi, akit arról is kérdeztem miért tartja fontosnak üzenetét mások számára, továbbá mit takar a közösségi média berkein belül gyakran használt „influencerkedés” kifejezés. A vele készült interjú az alábbiakban olvasható.

• KJI-NPKI Nyári egyetemi felhívás 2020

KJI-NPKI Nyári egyetemi felhívás 2020 • 12 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet 2020-ban immár kilencedik alkalommal rendezi meg a Kisebbségvédelem Európában című nyári egyetemet.

• Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről

Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről • 12 napja

A tizenhatodik éve kiírt Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat elbírálási folyamata lezajlott. Idén a díjátadó, kötetbemutató Gála április 23-án kerül megrendezésre.

• Tavaszi élelmiszergyűjtés

Tavaszi élelmiszergyűjtés • 12 napja

Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen csoport és a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Intézet, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vöröskereszttel karöltve tavaszi élelmiszergyűjtést szervez a rászorulók számára.