Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

írta Uni-Miskolc.hu, Kiss Viktor, 2019. szeptember 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Milyen lehetőséget nyújt ma a honvédség egy fiatal számára? Melyek azok az előnyök, amelyeket egy egyetemista kaphat a honvédségtől? Ezekről is információt kaphatnak a Miskolci Egyetem hallgatói, ha betérnek a Magyar Honvédség most megnyílt toborzó irodájába, mely folyamatosan várja majd a campuson a katonai szolgálati formák iránt érdeklődő jelentkezőket.

A megnyitón prof. dr. Torma András, egyetemünk rektora, prof. dr. Csikány Tamás ezredes, a Honvédelmi Minisztérium Oktatási, Tudományszervező és Kulturális Főosztály főosztályvezetője, Demeter Ervin, B.-A.-Z. megye kormánymegbízottja, valamint Vitár Zsolt alezredes, a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság parancsnokhelyettese mondott köszöntőt.

A Magyar Honvédség és a Miskolci Egyetem már évek óta szoros együttműködésben áll egymással, hiszen 2017 óta az egyetemisták szabadon választható tantárgyként felvehetik a Honvédelmi Alapismeretek tantárgyat is. Az együttműködés elmélyítése érdekében az egyetem és a Honvédelmi Minisztérium 2018-ban együttműködési megállapodást írt alá, amely kiterjed az oktatás és a kutatás területére, és célként tűzi ki a katonai pálya – különösen a szerződéses és az önkéntes tartalékos szolgálati jogviszony – ismertségének és népszerűségének növelését is.

Az együttműködés eredményeként már a Miskolci Egyetem hallgatói is igénybe vehetik a Magyar Honvédség Önkéntes Tartalékosok részére folyósítható ösztöndíját is. Ez az együttműködés lépett egy újabb szintre a toborzó iroda megnyitásával.

Az irodát a Galéria bejárat közelében, az A/1-es és A/2-es épületeket összekötő lépcsőház 1. emeletén, a VI. előadó mellett, az egykori taniroda helyén lehet megtalálni.

Fotó: Kiss Viktor

• Kortárs Hangon 2021 Nemzetközi Irodalmi pályázat

Kortárs Hangon 2021 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 47 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem már 17. éve kezdeményezője, mentora – a Miskolci Egyetemmel közösen - a hallgatók részére kiírt Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatnak, a magyar felsőoktatás egyik leghosszabb ideje működő tehetséggondozó projektjének.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 49 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 56 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 56 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.