XV. Miskolci Egyetemi Sportnap

írta egyetemisport-miskolc.hu, 2014. szeptember 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Tisztelt Oktatók, Dolgozók, Hallgatók! A Miskolci Egyetem intézményi sportirodája idén is megszervezi szeptember 19-én a XV. Miskolci Egyetemi Sportnapot, a hagyományok szerint kötelezően sporttal töltendő tanítás nélküli munkanap keretében.

XV. Miskolci Egyetemi Sportnap

A Sportnap alábbi versenyszámaiban szükséges előnevezés:

Kispályás labdarúgás

-          maximum 10 fős csapatok jelentkezését várjuk (5+1 játszik, 4 fő csere),

-          48 csapat nevezését tudjuk elfogadni

-          jelentkezési határidő szeptember 15. 12:00 óra

-          csapatkapitányoknak megbeszélés szeptember 17-én 18 órakor

Streetball

- 4 fős csapatok jelentkezését várjuk

Strandröplabda

- női, férfi és vegyes páros kategóriák

Asztalitenisz

- női és férfi egyéni, férfi páros és vegyes páros kategóriák

Tenisz

- női és férfi egyéni, férfi páros kategóriák

Atlétikai 7 próba

- az indulóknak mind a 7 próbát kell teljesíteniük: távolugrás, magasugrás, gerelyhajítás, 100 m síkfutás, 100 m gátfutás, súlylökés, medicinlabda dobás

Sakk

- egyéni verseny

Tollaslabda

- férfi, női egyéni, férfi, női és vegyes páros kategóriák

Darts

- egyéni verseny

Csocsó

- 2 fős csapatok jelentkezését várjuk

Főzés

- pörkölt, gulyás és szabadon kategóriák

A főzéshez tűzifát minden csapat számára biztosítunk. 1 garnitúra sörpadot pedig az első 60 nevezett csapat számára tudunk biztosítani.

Jelentkezni 2014. szeptember 4-től 2014. szeptember 16-ig lehet online a www.sport.uni-miskolc.hu oldalon, vagy személyesen a Körcsarnok 10. sz. Brindza Henrietta irodájában, minden hétköznap 8-16 óra között.

Sportbaráti üdvözlettel:
Sportiroda

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 16 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 40 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 40 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.