Hallgatói Információs Zsebkönyv

írta uni-miskolc, 2014. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Megjelent a 2014/2015-ös tanév Hallgatói Információs Zsebkönyve, a Miskolci Egyetem tanévenként megjelenő ingyenes információs kiadványa, melyet ezúton szeretnénk figyelmedbe ajánlani.

Hallgatói Információs Zsebkönyv
A kiadvány hasznos információkat tartalmaz a Miskolci Egyetemről és Miskolc városáról, leíró jellegű tájékoztatást ad a tanulmányi és vizsgaügyekről, az ösztöndíjakról és más támogatásokról, valamint a fizetendő díjakról és térítésekről.
Megtalálható a kiadványban egy rövid egyetemi útmutató, az előadó- és tantermek fellelhetősége, a tanulmányi időbeosztás, egy kalendárium, emellett kitölthető órarendek, a fontosabb elérhetőségek és menetrendek, valamint az egyetem és a város térképe. A zsebkönyv bemutatja a selmeci hagyományokat, a hallgatói érdekképviseleti szervezeteket és a hallgatói öntevékeny csoportokat.

Reményeink szerint a Hallgatói Információs Zsebkönyv nemcsak az első éveseknek segít eligazodni az egyetemen, hanem egész tanéven át hasznos segítséget nyújthat minden egyetemi hallgatónak.
A zsebkönyvet a hallgatók átvehetik a kari HÖK képviselőjüktől vagy megtalálják a Diák Irodában és a bejáratoknál.

Ha a kiadványunkkal kapcsolatban bármilyen észrevételed, javaslatod van, azt igyekszünk a jövő évi zsebkönyv elkészítésekor figyelembe venni. Kérjük, ezekkel fordulj hozzánk bizalommal a diakiroda@uni-miskolc.hu címen, vagy személyesen a Diák Irodában.

A 2014/2015-ös tanévhez sok sikert kívánunk!

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 4 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 11 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 11 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 42 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.