Hallgatói Információs Zsebkönyv

írta uni-miskolc, 2014. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Megjelent a 2014/2015-ös tanév Hallgatói Információs Zsebkönyve, a Miskolci Egyetem tanévenként megjelenő ingyenes információs kiadványa, melyet ezúton szeretnénk figyelmedbe ajánlani.

Hallgatói Információs Zsebkönyv
A kiadvány hasznos információkat tartalmaz a Miskolci Egyetemről és Miskolc városáról, leíró jellegű tájékoztatást ad a tanulmányi és vizsgaügyekről, az ösztöndíjakról és más támogatásokról, valamint a fizetendő díjakról és térítésekről.
Megtalálható a kiadványban egy rövid egyetemi útmutató, az előadó- és tantermek fellelhetősége, a tanulmányi időbeosztás, egy kalendárium, emellett kitölthető órarendek, a fontosabb elérhetőségek és menetrendek, valamint az egyetem és a város térképe. A zsebkönyv bemutatja a selmeci hagyományokat, a hallgatói érdekképviseleti szervezeteket és a hallgatói öntevékeny csoportokat.

Reményeink szerint a Hallgatói Információs Zsebkönyv nemcsak az első éveseknek segít eligazodni az egyetemen, hanem egész tanéven át hasznos segítséget nyújthat minden egyetemi hallgatónak.
A zsebkönyvet a hallgatók átvehetik a kari HÖK képviselőjüktől vagy megtalálják a Diák Irodában és a bejáratoknál.

Ha a kiadványunkkal kapcsolatban bármilyen észrevételed, javaslatod van, azt igyekszünk a jövő évi zsebkönyv elkészítésekor figyelembe venni. Kérjük, ezekkel fordulj hozzánk bizalommal a diakiroda@uni-miskolc.hu címen, vagy személyesen a Diák Irodában.

A 2014/2015-ös tanévhez sok sikert kívánunk!

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 25 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 29 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 30 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 56 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.