Bevonattechnikai előadás

írta Dr. Jármai Károly, 2019. december 26–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Bevonattechnikai előadás

Ehető bevonatok?

A bevonatok átszövik életünket. Mérnöki szempontból a korróziós bevonatok fontosak, mert statisztikai adatok alapján a világgazdaság GDP-jének 2,5 – 3 %-a (kimondhatatlanul nagy szám) megy el rá. Magyarország vonatkozásában a 2016-os GDP alapján ez hozzávetőlegesen 1261,29 milliárd Ft, ami elmegy korrózióra! (3%).

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel. A három közel egy órás előadás része a bevonattechnikai továbbképzésnek, ami több, mint 25 részből áll. Első részben általános bevezetőt tartott a korrózióról, ahol ismertette a bevonatok generikus fajtáit és bemutatta a felület előkészítési, felhordási technikákat, a leggyakoribb festési hibákat és elkerülésük lehetőségeit.

A cég nem riad vissza a különleges korrózióvédelemtől, amikor nagyon nehéz körülmények között kell a korrózióvédelmet biztosítaniuk, vagy amikor különleges anyagok korrózióvédelmét kell ellátni.

Elmondta, hogy egy projekt során foglalkoznak az ehető bevonat kutatásával, természetesen élelmiszeripari felhasználás céljából.

Rávilágított, hogy milyen fontos az élet minden területén a korrózióvédelem, illetve hogy mennyire fontos része a mérnöki tevékenységnek is. A járműiparban, ahol viszonylag vékony lemezek kerülnek felhasználásra, még fokozottabb a veszély.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 6 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Felhívás konferencián történő előadásra

Felhívás konferencián történő előadásra • 31 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet, többéves hagyományokra visszanyúló tudományos konferenciát szervez, a jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel, online módon, Magyarok jogvédelme a Kárpát-medencében címmel.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 47 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 55 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.