Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

írta Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség, Zsiga Bianka, 2019. december 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Beszédes, hogy a Miskolci Egyetem az Egyetemváros területén helyezkedik el, magától értetődő tehát, hogy a Lelkészség is ezen belül kapott helyet. Város a városban. Minden oktatási intézmény a társadalom leképeződése kicsiben. A társadalom és a felsőoktatás hasonlósága a vallásosságban is tetten érhető. Csökken a hallgatók létszáma az Egyetemen és a vallásukat gyakorló tanulók létszáma is drasztikusan megfogyatkozott. Igazi missziós terep. Az Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai igyekeznek láthatóvá tenni Istent egy olyan világban, ahol legtöbbször elrohannak Mellette, vagy észre sem akarják Őt venni. Minden tanév elején, félévkor és évvégén ökumenikus istentiszteletet szervezünk, amelyre szeretettel várunk minden érdeklődőt. Működik nálunk római katolikus csoport, egy protestáns –Fészek elnevezésű- csoport, valamint helyet adunk több felekezetközi társulásnak (FÉK, MEKDSZ, külhoni keresztények). Minden vasárnap pedig 20:00-kor, római rítusú szentmisét ünneplünk az Egyetem külföldi hallgatóival. Természetesen ez az alkalom is nyitott bárki számára. A szentmise angol nyelven zajlik.

Krisztus Urunk megtestesülésének ünnepéhez közeledve érdemes egy kicsit rátekinteni a saját életünkre. Karácsonykor az Élet születését ünnepeljük. Mi az, amiből számomra élet fakad? Ki vagy mi az életem középpontja és forrása? Miből merítek erőt a nehézségek idején? Ezek a kérdések illetve az ezekre adott személyes válaszaink alapjaiban határozzák meg azt, hogy mi mentén éljük az életünket. A krisztusi élet a szeretetben élt élet. Hogy jelen vagyok a másik számára. Megállok és befogadom azt a valóságot, ami a másik emberen, vagy egy konkrét helyzeten keresztül érkezik felém. Szeretettel tekintek mindarra, ami adatik. Krisztus útján járni kihívásokkal teli, de maga Jézus bátorít minket arra, hogy ne féljünk. Életünk minden napján - de különösen az adventi időben- legyünk éberek! Merjünk jót tenni, legyünk bátrak szeretni, s nem elmenni amellett, ha szükséget szenvedőt látok! Áldott készületet kívánunk!

A Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai (Zsiga Bianka megkeresésére)

• FLO RIDA A 2020-AS EFOTT-ON • 5 napja

Az EFOTT szervezőcsapata közzétette az első nemzetközi fellépőt, akit a Velencei-tó partjára várnak: ő pedig nem más, mint a világhírű amerikai rapper, Flo Rida! Produkcióját hazai közönség még biztosan nem láthatta, hiszen régi nagy slágerei mellett legújabb albumával fogja végigbulizni a nyarat. Ráadásul mindezt egy Pitbullal közös dal előzi meg hamarosan. Nézzük, ki mindenki érkezik még a 45. EFOTT-ra!

• A Miskolci Egyetem továbbra is a növekedés útján • 24 napja

A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma 2019-ben a 2018. évihez képest 10 százalékkal emelkedett, amivel a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 29 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 56 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.