Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

írta Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség, Zsiga Bianka, 2019. december 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Beszédes, hogy a Miskolci Egyetem az Egyetemváros területén helyezkedik el, magától értetődő tehát, hogy a Lelkészség is ezen belül kapott helyet. Város a városban. Minden oktatási intézmény a társadalom leképeződése kicsiben. A társadalom és a felsőoktatás hasonlósága a vallásosságban is tetten érhető. Csökken a hallgatók létszáma az Egyetemen és a vallásukat gyakorló tanulók létszáma is drasztikusan megfogyatkozott. Igazi missziós terep. Az Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai igyekeznek láthatóvá tenni Istent egy olyan világban, ahol legtöbbször elrohannak Mellette, vagy észre sem akarják Őt venni. Minden tanév elején, félévkor és évvégén ökumenikus istentiszteletet szervezünk, amelyre szeretettel várunk minden érdeklődőt. Működik nálunk római katolikus csoport, egy protestáns –Fészek elnevezésű- csoport, valamint helyet adunk több felekezetközi társulásnak (FÉK, MEKDSZ, külhoni keresztények). Minden vasárnap pedig 20:00-kor, római rítusú szentmisét ünneplünk az Egyetem külföldi hallgatóival. Természetesen ez az alkalom is nyitott bárki számára. A szentmise angol nyelven zajlik.

Krisztus Urunk megtestesülésének ünnepéhez közeledve érdemes egy kicsit rátekinteni a saját életünkre. Karácsonykor az Élet születését ünnepeljük. Mi az, amiből számomra élet fakad? Ki vagy mi az életem középpontja és forrása? Miből merítek erőt a nehézségek idején? Ezek a kérdések illetve az ezekre adott személyes válaszaink alapjaiban határozzák meg azt, hogy mi mentén éljük az életünket. A krisztusi élet a szeretetben élt élet. Hogy jelen vagyok a másik számára. Megállok és befogadom azt a valóságot, ami a másik emberen, vagy egy konkrét helyzeten keresztül érkezik felém. Szeretettel tekintek mindarra, ami adatik. Krisztus útján járni kihívásokkal teli, de maga Jézus bátorít minket arra, hogy ne féljünk. Életünk minden napján - de különösen az adventi időben- legyünk éberek! Merjünk jót tenni, legyünk bátrak szeretni, s nem elmenni amellett, ha szükséget szenvedőt látok! Áldott készületet kívánunk!

A Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai (Zsiga Bianka megkeresésére)

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 2 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 2 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.

• Zyntern Online Case study challenge

Zyntern Online Case study challenge • 2 napja

A többszörös díjnyertes, idén 3 éves startup, a Zyntern.com esettanulmányi versenyt hirdet! Egy online esetmegoldó versenyre szeretnénk invitálni Titeket, melyre 3-4 fős diákszervezeti csapatokban jelentkezhettek! A verseny magyar nyelven zajlik!

• Egy miskolci az első százezerben...

Egy miskolci az első százezerben... • 4 napja

A magyar Tudomány 2020. februári számában Gimesi Júlia beszámol a PLOS Biology című lapban 2019 őszén publikált elemzésről, aminek csatolmányában néven nevezik a „világ 100.000 legjobb kutatóját”. Az adatbankban találunk egyéb miskolci vonatkozásokat is.