Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

írta Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség, Zsiga Bianka, 2019. december 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Beszédes, hogy a Miskolci Egyetem az Egyetemváros területén helyezkedik el, magától értetődő tehát, hogy a Lelkészség is ezen belül kapott helyet. Város a városban. Minden oktatási intézmény a társadalom leképeződése kicsiben. A társadalom és a felsőoktatás hasonlósága a vallásosságban is tetten érhető. Csökken a hallgatók létszáma az Egyetemen és a vallásukat gyakorló tanulók létszáma is drasztikusan megfogyatkozott. Igazi missziós terep. Az Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai igyekeznek láthatóvá tenni Istent egy olyan világban, ahol legtöbbször elrohannak Mellette, vagy észre sem akarják Őt venni. Minden tanév elején, félévkor és évvégén ökumenikus istentiszteletet szervezünk, amelyre szeretettel várunk minden érdeklődőt. Működik nálunk római katolikus csoport, egy protestáns –Fészek elnevezésű- csoport, valamint helyet adunk több felekezetközi társulásnak (FÉK, MEKDSZ, külhoni keresztények). Minden vasárnap pedig 20:00-kor, római rítusú szentmisét ünneplünk az Egyetem külföldi hallgatóival. Természetesen ez az alkalom is nyitott bárki számára. A szentmise angol nyelven zajlik.

Krisztus Urunk megtestesülésének ünnepéhez közeledve érdemes egy kicsit rátekinteni a saját életünkre. Karácsonykor az Élet születését ünnepeljük. Mi az, amiből számomra élet fakad? Ki vagy mi az életem középpontja és forrása? Miből merítek erőt a nehézségek idején? Ezek a kérdések illetve az ezekre adott személyes válaszaink alapjaiban határozzák meg azt, hogy mi mentén éljük az életünket. A krisztusi élet a szeretetben élt élet. Hogy jelen vagyok a másik számára. Megállok és befogadom azt a valóságot, ami a másik emberen, vagy egy konkrét helyzeten keresztül érkezik felém. Szeretettel tekintek mindarra, ami adatik. Krisztus útján járni kihívásokkal teli, de maga Jézus bátorít minket arra, hogy ne féljünk. Életünk minden napján - de különösen az adventi időben- legyünk éberek! Merjünk jót tenni, legyünk bátrak szeretni, s nem elmenni amellett, ha szükséget szenvedőt látok! Áldott készületet kívánunk!

A Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai (Zsiga Bianka megkeresésére)

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 6 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Felhívás konferencián történő előadásra

Felhívás konferencián történő előadásra • 31 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet, többéves hagyományokra visszanyúló tudományos konferenciát szervez, a jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel, online módon, Magyarok jogvédelme a Kárpát-medencében címmel.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 47 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 55 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.