Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

írta Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség, Zsiga Bianka, 2019. december 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Beszédes, hogy a Miskolci Egyetem az Egyetemváros területén helyezkedik el, magától értetődő tehát, hogy a Lelkészség is ezen belül kapott helyet. Város a városban. Minden oktatási intézmény a társadalom leképeződése kicsiben. A társadalom és a felsőoktatás hasonlósága a vallásosságban is tetten érhető. Csökken a hallgatók létszáma az Egyetemen és a vallásukat gyakorló tanulók létszáma is drasztikusan megfogyatkozott. Igazi missziós terep. Az Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai igyekeznek láthatóvá tenni Istent egy olyan világban, ahol legtöbbször elrohannak Mellette, vagy észre sem akarják Őt venni. Minden tanév elején, félévkor és évvégén ökumenikus istentiszteletet szervezünk, amelyre szeretettel várunk minden érdeklődőt. Működik nálunk római katolikus csoport, egy protestáns –Fészek elnevezésű- csoport, valamint helyet adunk több felekezetközi társulásnak (FÉK, MEKDSZ, külhoni keresztények). Minden vasárnap pedig 20:00-kor, római rítusú szentmisét ünneplünk az Egyetem külföldi hallgatóival. Természetesen ez az alkalom is nyitott bárki számára. A szentmise angol nyelven zajlik.

Krisztus Urunk megtestesülésének ünnepéhez közeledve érdemes egy kicsit rátekinteni a saját életünkre. Karácsonykor az Élet születését ünnepeljük. Mi az, amiből számomra élet fakad? Ki vagy mi az életem középpontja és forrása? Miből merítek erőt a nehézségek idején? Ezek a kérdések illetve az ezekre adott személyes válaszaink alapjaiban határozzák meg azt, hogy mi mentén éljük az életünket. A krisztusi élet a szeretetben élt élet. Hogy jelen vagyok a másik számára. Megállok és befogadom azt a valóságot, ami a másik emberen, vagy egy konkrét helyzeten keresztül érkezik felém. Szeretettel tekintek mindarra, ami adatik. Krisztus útján járni kihívásokkal teli, de maga Jézus bátorít minket arra, hogy ne féljünk. Életünk minden napján - de különösen az adventi időben- legyünk éberek! Merjünk jót tenni, legyünk bátrak szeretni, s nem elmenni amellett, ha szükséget szenvedőt látok! Áldott készületet kívánunk!

A Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség munkatársai (Zsiga Bianka megkeresésére)

• 700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál

700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál • 3 napja

2021. június 10. – 700 millió forint értékű beruházással fejlesztjük vasúti járműjavító leányvállalatunk, a Technical Services Hungaria Kft. (TS Hungaria) kapacitásait – jelentette be Kovács Imre, a Rail Cargo Austria Igazgatóságának tagja, a Rail Cargo Hungaria Igazgatóságának elnöke. Hozzátette, az eszközpark bővítését a TS Hungaria szolgáltatásai iránt dinamikusan növekvő piaci igények indokolják: az év első harmadának üzleti forgalma 17%-kal haladta meg az előző év azonos időszakának mértékét.

• Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem

Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem • 4 napja

Június 8-án vált nyilvánossá a londoni QS cég nemzetközi egyetemi kiválósági rangsora, amin a Miskolci Egyetem először tavaly tűnt fel. A QS a világ százezernél is több felsőoktatási intézménye közül idén 1.300 egyetemet tartott érdemesnek a rangsorban való szerepeltetésre, köztük a Miskolci Egyetemet is.

• A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében

A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében • 8 napja

A fenntartó és tulajdonos Universitas Miskolcinensis Alapítvány és az intézmény képviselői közötti többkörös, produktív egyeztetések eredményeként létrejött Szervezeti és Működési Rend (SZMR) a szervezeti felépítés funkcionalitásra építő megújításával és a gazdálkodás átalakításával új, a versenyszférára jellemző alapokra helyezi az Egyetem működését. A Miskolci Egyetem új SZMR-e 2021. június 1-jén lépett hatályba.

• „A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen

„A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen • 10 napja

A május utolsó napján megtartott rendezvény célja az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével – elsősorban a nyomozással – kapcsolatos alapkérdések gyakorlatközpontú megvitatása volt a tagállami gyakorlatok bemutatásán keresztül.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra