Berényi Barbi kapta a Furmann Dávid-díjat

írta Borsod Online, MEgazin, 2020. március 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Berényi Barbi, a MEgazin újságírója kapta a 2019-es írásaiért a Furmann Dávid-díjat, amelyet az alapítvány kuratóriuma ítélt oda.

Berényi Barbi kapta a Furmann Dávid-díjat

Berényi Barbi, anglisztika szakos hallgató, a MEgazin újságírója kapta a 2019-es írásaiért a Furmann Dávid-díjat, amelyet az alapítvány kuratóriuma ítélt oda.

A díjátadót a MEgazin rendhagyó stábülésén tartották március 9-én, amelyen ott volt Furmann Dávid édesanyja, dr. Pankucsi Márta jogász-szociológus is. Az ünnepélyes eseményen jelen voltak a kuratórium tagjai, Bujdos Attila, az Észak-Magyarország újságírója, szerkesztője, valamint Szűcs Tamás középiskolai tanár, a PDSZ elnöke, aki egyben egykori, Földes gimnáziumbeli osztályfőnökeként történetekkel idézte fel és méltatta Furmann Dávid alakját.

Furmann Dávid (1979-2016) politológus volt, aki az újságírásban is kipróbálta tehetségét egyetemista korában, valamint írt verseket, dalszövegeket, tanulmányokat. A cikkeit, elemzéseit, interjúit is tartalmazza a Szoba Kiadónál 2007-ben megjelent Soul Brother című kötete. Az emlékét őrző alapítvány egyebek között egyetemi újságírók munkáját ismeri el. Annak idején a MERt újságnál (a MEgazin jogelődje - a szerk.) is díjazták az egyetemi újságírók munkáját.

A kuratórium részéről Bujdos Attila újságíró adta át a díjat, aki így fogalmazott: Berényi Barbi az írásaiban „az előtte járóktól különbözni akaró, a tudatos élet módjában sok tekintetben bizonytalan, tanácsokat váró korosztályhoz beszél. Élni. Hogyan élni. Az üzenet a jelent nagyítja. Az eltékozolt idő: eltékozolt idő. Kezdj magaddal valamit. Ismerd fel a lehetőséget. A maga felismert lehetőségét a biztatásra használja. Fogadjuk el: ma és itt ez is lehet az újságírás, az új utakat kereső szakma értelme. Ha ilyennek ismeri a közönségét, ez tényleges szolgálat. Értelmes munka, távlatokkal” - összegezte méltató gondolatait Bujdos Attila.

Szívből gratulálunk, Barbi! :-)
MEgazin Szerkesztőség

Fotók: Kiss Viktor

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 5 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 7 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.