Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről

írta sajtóanyag, 2020. március 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A tizenhatodik éve kiírt Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat elbírálási folyamata lezajlott. Idén a díjátadó, kötetbemutató Gála április 23-án kerül megrendezésre.

Tájékoztató a Kortárs Hangon pályázat eredményeiről

Tisztelt Támogatóink, Pályázóink, Kedves Irodalombarátaink!

Az Eszterházy Károly Egyetem, a Miskolci Egyetem és a Nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem hallgatók részére tizenhatodik éve kiírt Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat elbírálási folyamata lezajlott.

Köszönjük a pályázóknak a beküldött pályaműveket és mindazok munkáját, akik segítették, hogy eljusson híre a hallgatókhoz!

Hagyományaink szerint a pályázat eredményhirdetését, a díjátadó, kötetbemutató Gálánkat sajtó-nyilvános eseményként minden évben más egyetem székhelyén tartjuk. Így idén Nagyváradon, a Partiumi Keresztény Egyetemen, az Egyetem Amphiteatrumában rendezzük 2020. április 23-án, csütörtökön délután 15 órától. A gálát az Eszterházy Károly Egyetem Líceum Televíziója a tervek szerint az interneten élő egyenes adásban közvetíti. A Gálánkat – immár hatodik éve – a nyertesek részére egy 4 napos Kreatív Írásművészeti Műhelyben folytatjuk.

Örömünkre szolgált, hogy meghívásunkra 4 ország 12 egyetemi intézményéből, 73 hallgató tisztelt meg alkotásaival! A beérkezett műveket hivatásos irodalmi szakemberekből álló (egyetemi tanárok, kritikus, fiatal író, költő) 7 fős zsűri bírálta el, döntésük alapján 36 pályázó művei kerülhettek be a költészetnapi, válogatott kötetünkbe, köztük az a 13 hallgató, akik a zsűritől díjat kapnak.

Ez évben már ötödik alkalommal az egyetemek régióiból rangos irodalmi lapok – Pozsonyból az Irodalmi Szemle, Nagyváradról a Várad, Kolozsvárról a Helikon, Egerből az Agria, Nyíregyházáról a Vörös postakocsi és idén először az Előretolt Helyőrség irodalmi – kulturális melléklet – társult pályázatunk támogatóihoz. Az általuk legsikeresebbnek ítélt pályázónak lapdíjat, és ehhez kapcsolódó közlési lehetőséget biztosítanak lapjukban. Hozzájuk csatlakozott még egy-egy különdíjjal a Magyar Írószövetség és az Erdélyi Magyar Írók ligája – a díj meghívás rangos írótáborba.

Mindezek eredményeként szélesebb nyilvánosságot kapnak sikeres hallgatóink.

Az idei felhívásunkra az alábbi egyetemek hallgatói küldtek pályázatot:

Babes-Bolyai Tudomány Egyetem Kolozsvári Kar,  Babes-Bolyai Tudomány Egyetem Marosvásárhelyi Kar, Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Konstantin Filozófus Egyetem Nyitra, Magyar Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem, Marosvásárhely, Miskolci Egyetem, Nyíregyházi Egyetem, Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Beregszász, Sapientia Erdélyi Magyar Tudomány Egyetem Marosvásárhelyi Kar, Sapientia Erdélyi Magyar Tudomány Egyetem Csíkszeredai Kar

Selye János Egyetem, Komárom.

A pályázat műveiből költészetnapra megjelenő válogatott kötetbe az alábbi hallgatók írásait ítélték megjelenésre méltónak bírálóink, illetve részesülnek lapdíjban:

Babes-Bolyai Tudományegyetem: Bertalan Tímea-Magdolna, Kovács Újszászy Péter, Kovács Péter Zoltán, Szallós Kis Csaba, Kopacz Tímea, Laczkó Emőke, Szilágyi Sarolta, Ványolos Noémi.

Babes-Bolyai Tudományegyetem Marosvásárhelyi Kar: Szőcs-Nagy Tímea.

Eszterházy Károly Egyetem, Eger: Rump Tímea, Dobosy Tímea, Galda Gábor Attila, Csató Anita, Mulyad Szilvia, Papp Zoltán, Aux Eliza, Kovács Ádám Máté, Simon Flóra Veronika.

Konstantin Filozófus Egyetem, Nyitra: Csobády Csilla.

Magyar Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem, Marosvásárhely: Bod Réka-Barbara, Nánia Csilla.

Miskolci Egyetem: Uraky Noémi, Irlanda Kristóf, Hubai Gábor, Balázs Zsófia, Mercz Mónika.

Nyíregyházi Egyetem: Boka Henrietta.

Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad: Kulcsár Edmond-Mihai, Covaciu Norbert, Vad-Magyar Renáta-Henrietta, Prem Mónika.

II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Beregszász: Moldován Alexandra.

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Kar: Kovács Gabriella, Baliga Béla.

Selye János Tudományegyetem, Komárom: Ollé Tamás, Lázár Richárd

Ők harminchatan azok, akik között ott van az a 19 pályázó is, akiket bírálóink kiválasztottak, jelöltek a 13 díj valamelyikére, vagy a főszerkesztők választották lapdíjasuknak.

A zsűri összetétele:

A zsűri elnöke: dr. Kusper Judit, Eszterházy Károly Egyetem Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet Igazgatója, Eger

A zsűri tagjai:   dr. Tasi Réka, egyetemi adjunktus, Miskolci Egyetem

Filip Gabriella, újságíró, kritikus, könyvtáros, Miskolc

János Szabolcs, Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad

Antal Balázs, Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad

Kispál Dániel, Eszterházy Károly Egyetem

Magolcsay Nagy Gábor, a Kortárs Hangon pályázat korábbi többszörös

nyertese, díjazottja, több saját kötetes szerző

Az ünnepi Gálánkra és az azt követő Kreatív Írásművészeti Műhelybe a fenti névsorból a zsűri díjazottjai és a lapdíjasok külön, névre szóló meghívót kapnak!

Kortárs Hangon ’20 válogatott hallgatói kötetet még ebben a félévben valamennyi pályázóhoz és egyeteméhez eljuttatjuk.

A későbbiek során pályázóink igény szerint megkaphatják levélben a zsűri rá vonatkozó véleményét.

Minden pályázónknak további sok sikert és örömet kívánunk alkotói pályáján!

Irodalmi műveiket a következő évben is várjuk pályázatunkra!

Eger, 2020. március 2.

Tisztelettel üdvözli:

dr. Kusper Judit,                                          Jónás Zoltán,

Eszterházy Károly Egyetem                         Eszterházy Károly Egyetem

Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet            nyugalmazott kulturális  igazgatója,

igazgatója, zsűrielnök                   a Kortárs Hangon projektmenedzsere