Cleanfluencerek

írta Berényi Barbi, 2020. április 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.

Cleanfluencerek

A már említett Marie Kondo mellett más nők, mint például Lynsey Crombie  ’Queen of Clean’ (A tisztaság királynője) több mint 133,000 követővel rendelkezik és már megjelent az első könyve is a Hogyan Takarítsd ki a Házad. Ebben elmeséli, hogy honnan ered a szeretete a takarítás iránt illetve tanácsokat és praktikákat mond az olvasónak. Habár sokan vannak, akik negatívan állnak az ártatlan takarító influencereknek hiszen elmondásuk szerint ez visszahozza a sztereotípiát a nőkkel szemben. Viszont erről egyáltalán nincs szó, hiszen egy 1950-ben élő háziasszonyt és egy mai nőt nem lehet egy kalap alá venni.

Habár eléggé egyértelmű a szó jelentése mégis kifejtést igényel, hiszen több rejlik a fogalomban, mint azt gondolnánk. Olyan személyekről beszélünk, akik másabbak mint egy átlagos influencer kinek a legfontosabb az emberek „befolyásolása”. A cleanfluencerek szemet gyönyörködtető képeket posztolnak Instagrammra ezzel ösztönözve követőiket arról , hogy tegyenek rendet maguk körül. Viszont a képek mögött sokkal több mondani való van, hiszen gyakran találkozunk olyanokkal, akik nem csak a takarítást hirdessék, de ezzel együtt azt is, hogy a mentális egészségünk nagy részben függ a környezetünktől. Elmondásuk szerint, ha körülöttünk rend van akkor az elménkben is rendezettebek lehetünk illetve motivációt kaphatunk arra is, hogy más feladatokat is elvégezzünk ha már eggyel elkészültünk.

A cleanfluencerek nem csak Instagrammon tevékenykednek. Azok számára akik nem érzik a motivációt egy kép után, nekik ajánlatos megnézni a YouTube csatornákat. Ezekben a videókban nem csak azt láthatja mindenki, hogy valaki takarít de könnyen tanulhat olyan praktikákat amik segítik a mindennapokat. Egyre népszerűbbé vállnak az olyan videók ahol takarítás során környezetnek nem ártó szereket használnak, vagy házilag elkészített tisztító szereket alkalmaznak. Így nem csak takarításra ösztönöznek, de környezetvédelemre is.

U.I: A mostani időszakban nagyon fontos a takarítás, a fertőtlenítés illetve a kézmosás is. Ne felejtsétek ezeket megtenni!

Berényi Barbi
Fotók: internet

• A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel

A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel • 4 napja

A Miskolci Toborzó Iroda tájékoztatja a lakosságot, hogy május 21-én, csütörtökön szünetel az ügyfélfogadás. Péntektől a szokásos nyitvatartási időben (H-CS: 8:00-15:30, P:8:00-12:00) várjuk a honvédelem iránt érdeklődőket a Miskolci Toborzó Irodában (Miskolc, Hatvanötösök útja 2.)

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 9 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 11 napja

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

• A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás

A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás • 27 napja

A Magyar Honvédség a koronavírus járvány miatt egyik napról a másikra munkájukat vesztett embereknek is szeretne alternatívát kínálni.