Együttműködési megállapodás a koronavírus megfékezése érdekében
Június 3-án együttműködési megállapodást kötött a Miskolc Egyetem, a KONTASET Kft. és a TOSOT Magyarország a koronavírus-járvány megfékezése érdekében.
A kialakult járványhelyzetben a Miskolci Egyetem számos járványellenes projekthez csatlakozott. A maszk gyártósor fejlesztése már megindult, valamint elkezdődött az együttműködés egy finn egyetemmel közös projektben, ahol repülőgépek és vasúti szerelvények légkondicionálóihoz szükséges szűrőbetéteket fognak fejleszteni.
A most született együttműködésnek eredményeképp pedig hamarosan elkezdődik az a termékfejlesztés és a gyártáselőkészítés, amelynek olyan légtisztító készülékek továbbfejlesztése a célja, melyek képesek irodákban és nagyobb épületekben, közösségi terekben rövid időn belül kiszűrni és jelezni a vírusok jelenlétét, majd megtisztítani a levegőt azoktól. A Miskolci Egyetem kutató-, fejlesztő- és innovációs partnere lesz a TOSOT Magyaroszág cégcsoportnak és a KONTASET Kft-nek.
Elsősorban az áramlástechnológiai és informatikai fejlesztésekben vállalnak majd szerepet egyetemünk hallgatói és kutatói. A most induló közös projekt kiindulási alapja az a 2. generációs szűrőberendezés, amelyet kínai partnereivel közösen fejlesztett idén májusban a KONTASET és a TOSOT, és amelyek jelenleg is üzemelnek a wuhani kórházakban és közösségi terekben. A cél az, hogy a gép kapacitását a jelenlegi 300 légköbméter/óra teljesítményről akár 500-1000 légköbméter/óra teljesítményre tudják bővíteni.
Forrás: uni-miskolc.hu
Fotó: Beiskolázási Központ
AKTUALITÁSOK: ajánló
az utolsó 4 cikk • összesen 527 cikkből
-
A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.
-
Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.
-
Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.
-
A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.