Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2020. szeptember 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket. Most azonban, a higiéniás protokoll- szabályainak betartása mellett, újra várja, a katonai pálya iránt érdeklődő hallgatókat. A speciálisan a felsőoktatásban tanuló korosztályt megszólító iroda, az A/1-es épület 1. emeletén, a Marketing Intézettel szemben található. A helyszínen katonai ösztöndíjakról és tartalékos szolgálati formákról kaphatnak bővebb felvilágosítást az érdeklődők.

Az iroda nyitását követően Nagy Géza őrnagy, a Miskolci Toborzó Iroda vezetője megbeszélést folytatott a Nemzeti Közszolgálati Egyetem vezetésével a Honvédelmi alapismeretek című tantárgy oktatásáról, melyet közel 400 hallgató vett fel teljesítendő tantárgyai közé, ebben a félévben, a Miskolci Egyetemen.

Egyetemi Toborzó Iroda nyitvatartása:

H-CS: 10:00-15:30
P: 10:00-12:00

MAGYAR HONVÉDSÉG KATONAI IGAZGATÁSI ÉS KÖZPONTI NYILVÁNTARTÓ PARANCSNOKSÁG

4. KATONAI IGAZGATÁSI ÉS ÉRDEKVÉDELMI IRODA

Miskolc

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 6 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Felhívás konferencián történő előadásra

Felhívás konferencián történő előadásra • 31 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet, többéves hagyományokra visszanyúló tudományos konferenciát szervez, a jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel, online módon, Magyarok jogvédelme a Kárpát-medencében címmel.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 47 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 55 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.