Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

írta Engel Dennis, 2020. október 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Néhány magyar embernek köszönhetően október közepe felé minden évben világszerte megünneplik ezt a napot! Lehet, hogy sokan még nem tudják, és nem is hallottak arról, hogy az Élelmezési Világnapot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Az Élelmezési Világnap célja az, hogy felhívja a figyelmet a szegénység és az éhezés problémájára!

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. Kampuszon működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, mely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztalap u. 1/a 3508).

Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen 2004-ben kezdte meg a működését az Auburni Egyetemen (Alabama, USA) az ENSZ Világélelmezési programjával együttműködve. Az UFWH munkájába mára már közel 300 egyetemi kampusz kapcsolódott be világszerte.

Az UFWH alapvető célja az, hogy kidolgozzon és életbe léptessen egy akciótervet a hallgatóknak és a tanároknak, amely az egyetem közösségét arra ösztönzi, hogy erőfeszítéseket tegyen az éhezés megszüntetésére. A Miskolci Egyetem UFWH csoportja a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szervezetével közösen segíti azokat a térségünkben élő rászorulókat, akik éheznek, és segítségre van szükségük.

Október 15-16., 19-20. önkéntesek tartós élelmiszert fognak gyűjteni a kampusz főbejáratánál, és egy sátorban a rácsos büfé bejárata előtt. Nem kell sokat adományozni, mert sok kicsi sokra megy! A Magyar Vöröskereszt helyi szervezete biztosítja azt, hogy az adományok eljussanak a segítségre szoruló emberekhez.

Az adományként felajánlott tartós élelmiszerek szavatossági ideje legalább 3 hónap legyen!

Felhívjuk minden kedves adományozónk figyelmét, hogy az adományok leadása után minden adományozónk kaphat egy pecséttel igazolt szórólapot. A lepecsételt szórólap ellenében az élelmiszergyűjtés napjain (október 15-16., 19-20.) az egyetem főépületében található Beli Dinerben és az Uni-Hotel található Uni-Cafében minden üdítő, tea és kávé árából 10% kedvezmény kapható. A kedvezmény kizárólag helyben fogyasztás esetén a pecséttel ellátott szórólap felmutatása ellenében érvényes.

ÉS HOGYAN HOZHATÓ KAPCSOLATBA MAGYARORSZÁG AZ ÉLELMEZÉSI VILÁGNAPPAL? Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezete (FAO) 1979-ben döntött úgy, hogy október 16. lesz az Élelmezési Világnap. Ez a dátum emlékeztet arra is, hogy 1945-ben ezen a napon alakult meg a FAO. Azon az 1979-ben megrendezett konferencián, ahol az Élelmezési Világnapról szóló nyilatkozatot először tárgyalták, a dr. Romány Pál, korábbi mezőgazdasági miniszter által vezetett magyar delegáció javasolta, hogy az egész világon tartsák meg ezt a napot.

Itt van ez a nap! Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek—részben magyar emberek 41 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Sajnálom, ezen az éven a COVID 19 járvány előző, tavaszi hulláma alatt jelentősen megnőtt a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetéhez beérkező segélykérelmek száma. A tapasztalat azt mutatja, hogy fel kell készülnünk a következő hullámra, hogy amikor a tetőzik, akkor hasonló mértékben tudjunk segítséget nyújtani tartós élelmiszer csomag formájában a rászoruló családok számára. Őrizzük meg e nagylelkűség szellemiségét, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen 15-én, 16-án, 19-én, és 20-án!!

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.