Felhívás konferencián történő előadásra

írta Kisebbségi Jogvédő Intézet, 2020. október 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Kisebbségi Jogvédő Intézet, többéves hagyományokra visszanyúló tudományos konferenciát szervez, a jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel, online módon, Magyarok jogvédelme a Kárpát-medencében címmel.

Felhívás konferencián történő előadásra

A konferencia harmadik napján lehetőséget kívánunk nyújtani a témával foglalkozó PhD- hallgatóknak, doktorjelölteknek, fiatal kutatóknak előadás tartására.

A konferencia ideje: 2020. november 12-13-14.
Fiatal kutatók előadásainak napja: 2020. november 14.
Jelentkezési határidő: 2020. november 2.
Konferencián használt alkalmazás: Zoom

Jelentkezés módja: emailben a jogvedo.intezet@kji.hu címen, egy legfeljebb 2000 leütéses (szóközökkel) absztrakt, valamint rövid önéletrajz megküldésével

Előadási téma: a határon túli magyar kisebbségek védelmének kérdésére, vagy általánosan a nemzeti kisebbségek védelmére fókuszáló jogi, vagy más releváns társadalomtudományi (pl.: politológiai) előadásokat várunk, akár a nemzeti jog, akár az uniós vagy nemzetközi jog perspektívájából

Előadás időtartama: 20 – 30 perc
Előadás nyelve: magyar vagy angol
Publikálás: az elhangzott előadásból készült tanulmány, a szerkesztőkkel történő egyeztetést követően megjelenésre kerülhet a KJI tudományos kiadványaiban

A konferencián való részvétel, valamint jelen felhívásban kínált előadási és publikálási lehetőség ingyenes.

További kérdés felmerülése esetén a jogvedo.intezet@kji.hu email címen állunk rendelkezésre.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Budapest, 2020. október 15.

Csóti György

Kisebbségi Jogvédő Intézet

Prof. Dr. Bándi Gyula

Kisebbségi Jogvédő Alapítvány

elnök

Call for presentation

The Institution for the Protection of Minority Rights organises its traditional autumn conference called ‘Minority Protection in the Carpathian-basin’. This year, because of the pandemic situation, the event will be held online.

On the third day of the conference, our Institution would like to offer an opportunity to hold a presentation for Ph.D. students, Ph.D. candidates, or young researchers.

Date:  12-13-14 November 2020
Date of the young researcher’s presentations:  14 November 2020
Deadline: 2 November 2020
The conference will be held via Zoom application

How to apply: by e-mail (jogvedo.intezet@kji.hu), with an abstract on max. 2000 words (with spaces and with a short CV

The subject of the presentation: legal or other relevant social scientific (e.g. political sciences) presentations about the protection of the Hungarian minorities living in the Carpathian-basin or the protection of ethnic minorities in general – in the national legal system, in the European or the international level

Duration of the presentation: 20 – 30 minute
Languages: Hungarian or English

Publication: after the coordination with the editors, in the light of the reviewing process, the Presenter could submit a paper to the Minority Protection scientific journal
The attendance and the presentation are free of charge.

If you need any additional assistance, please contact us (jogvedo.intezet@kji.hu).

Budapest, 15 October 2020

Csóti György