Egy éves a Konfuciusz Intézet

írta uni-miskolc, 2014. október 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Pontosan egy éve, hogy az országban harmadikként Konfuciusz Intézet nyílt a Miskolci Egyetemen. Az Intézet az egyetem Díszaulájában tartott konferencián ünnepelte meg az első születésnapját szeptember 25-én délelőtt.

Egy éves a Konfuciusz Intézet

A kínai-magyar kapcsolatok ennél persze régiebbi múltra nyúlnak vissza: éppen 65 éve, hogy a két ország baráti kapcsolatot alakított ki egymással, ennek is emléket állított ez a konferencia. Az ünnepségen a Pekingi Vegyipari Egyetem és a Magyarországon működő kínai tulajdonú cégek képviseltették magukat, a város részéről pedig Pfliegler Péter alpolgármester köszöntötte a rendezvény résztvevőit.

fotó: Kiss Viktor

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 11 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 11 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 23 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 23 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.