Egy éves a Konfuciusz Intézet

írta uni-miskolc, 2014. október 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Pontosan egy éve, hogy az országban harmadikként Konfuciusz Intézet nyílt a Miskolci Egyetemen. Az Intézet az egyetem Díszaulájában tartott konferencián ünnepelte meg az első születésnapját szeptember 25-én délelőtt.

Egy éves a Konfuciusz Intézet

A kínai-magyar kapcsolatok ennél persze régiebbi múltra nyúlnak vissza: éppen 65 éve, hogy a két ország baráti kapcsolatot alakított ki egymással, ennek is emléket állított ez a konferencia. Az ünnepségen a Pekingi Vegyipari Egyetem és a Magyarországon működő kínai tulajdonú cégek képviseltették magukat, a város részéről pedig Pfliegler Péter alpolgármester köszöntötte a rendezvény résztvevőit.

fotó: Kiss Viktor