Százakat vonzott a Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemre

írta /forrás/: minap.hu, 2014. október 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Idén immár 7. alkalommal látványos programokkal, izgalmas bemutatókkal és kísérletekkel várták a látogatókat a Kutatók éjszakáján a Miskolci Egyetemen szeptember 26-án. Az eseményen részt vett a Pekingi Egyetem alelnöke is.

Százakat vonzott a Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemre

A Kutatók éjszakája egyetemi programjait hivatalosan Prof. Dr. Torma András nyitotta meg. A rektor úr ismertette: immár 7. alkalommal rendezik meg a tudományos fesztivált. A cél a kezdetekről változatlan, azaz megismertetni az érdeklődőkkel a Miskolci Egyetemen folyó kutatásokat és azok gyakorlati hasznosításának lehetőségeit. Az intézményvezető kiemelte: a Miskolci Egyetem ma már igazi universitasként működik, ahol 7 Karon és 1 Intézetben folyik oktatás, illetve szakemberképzés. Torma András hozzátette, ez a színes képzési profil tükröződik a kutatásokban is, melynek bemutatására tesznek kísérletet péntek éjszaka.

– Az egyetem vezetése úgy ítéli meg, hogy az itt folyó oktató-kutatómunka Miskolc és a régió fejlődésének a záloga – zárta köszöntőjét a rektor.
Az idei Kutatók éjszakáján is rendkívül színes és izgalmas bemutatókkal, kísérletekkel várta az érdeklődőket a Miskolci Egyetem, ahová rengeteg gyermek, fiatal érkezett, sokan szüleikkel, nagyszüleikkel, baráti társaságukkal. Az egyetem által kínált programok keretében bepillantást nyerhettek látványos fizikai kísérletekbe, megismerkedhettek a lángzenészekkel, forrasztási jelenségeket vizsgálhattak, hallhattak olajipari érdekességeket, és házilag készíthető táblajátékok mellett a kínai kultúrával is közelebbi kapcsolatba kerülhettek.

fotó: Mocsári László / minap.hu

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 9 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 18 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 19 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 21 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.