Megnyílt a "Görbe tükör 1989" című kiállítás az egyetemen

írta Kiss Viktor, 2014. október 4–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az osztrák-magyar határnyitás és a rendszerváltás időszakát sajátos szemszögből, a politikai humor segítségével bemutató „Görbe tükör 1989” című kiállítást Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem általános rektorhelyettese nyitotta meg szeptember 30-án délelőtt.

Megnyílt a
A humoros hangvételű vándorkiállítást már a megnyitó alkalmával is nagy érdeklődés kísért, melyet az érdeklődők október 10-ig tekinthetnek meg az egyetemi főépület üveg előcsarnokában.
fotó: uni-miskolc.hu
Még több kép: https://www.flickr.com/photos/unimiskolc/15214498717/

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 6 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 15 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 16 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 18 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.