Átadták az új egyetemi futópályát

írta /forrás: minap.hu/, 2014. október 5–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Rekord idő alatt készült el az új rekortán pálya az egyetemi campuson, melyet október 4-én hivatalosan átadtak. A létesítmény európai A minősítést kapott, ami jelenleg a legjobb az országban.

Átadták az új egyetemi futópályát

Másfél évvel ezelőtt vetődött fel először, hogy a diósgyőri stadion átalakításával ott megszűnik a futópálya. Ekkor gyorsan megtalálta a város, az atlétikai szövetség és az egyetem az új helyszínt. Prof. Dr. Torma András rektor kiemelte: jó irány az a kormányzati törekvés, hogy az egyetemi centrumokhoz telepítenek egyes sportágakat, például az atlétikát. - Ez a pálya európai A minősítést kapott, ami azt jelenti, hogy jelenleg a legjobb minőségű rekortán az országban – fogalmazott Dr. Kriza Ákos polgármester.
fotó: minap.hu

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 19 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 43 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 43 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 55 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.