Átadták az új egyetemi futópályát

írta /forrás: minap.hu/, 2014. október 5–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Rekord idő alatt készült el az új rekortán pálya az egyetemi campuson, melyet október 4-én hivatalosan átadtak. A létesítmény európai A minősítést kapott, ami jelenleg a legjobb az országban.

Átadták az új egyetemi futópályát

Másfél évvel ezelőtt vetődött fel először, hogy a diósgyőri stadion átalakításával ott megszűnik a futópálya. Ekkor gyorsan megtalálta a város, az atlétikai szövetség és az egyetem az új helyszínt. Prof. Dr. Torma András rektor kiemelte: jó irány az a kormányzati törekvés, hogy az egyetemi centrumokhoz telepítenek egyes sportágakat, például az atlétikát. - Ez a pálya európai A minősítést kapott, ami azt jelenti, hogy jelenleg a legjobb minőségű rekortán az országban – fogalmazott Dr. Kriza Ákos polgármester.
fotó: minap.hu

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 6 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 15 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 16 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 18 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.