UPPP tehetségfejlesztő program

írta Boldizsár Csongor, 2014. október 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

UPPP tehetségfejlesztő program

A MOL-csoport egy új tehetségtoborzó és fejlesztő programot indít UPPP néven földtudományi és olajipari műszaki tudományokat hallgató egyetemisták számára. A hallgatók 14 ország kiválasztott egyetemeiből érkeznek az Egyesült Királyságtól Közép-Európán át Közel-Keletig.  Jelentkezésüket október 1. és 23. között adhatják be az UPPP online szimulációs vetélkedőre. A vetélkedőt követően az első három csapat tagjai összesen 6 millió forintot (20 ezer eurót) nyernek, amelyen kívül szakmai karrierjüket is elkezdhetik. Lehetőséget kapnak arra, hogy csatlakozzanak a MOL-csoporthoz a 18 hónapos "UPPP Tehetségfejlesztő Program" keretében.

"Büszkék vagyunk az új UPPP Programunkra, amely a legkiemelkedőbb tehetségeknek teremti meg a lehetőséget arra, hogy Közép-Európa egyik legnagyobb vállalatának, a MOL-csoport kutatási és termelési divíziójának váljanak a tagjaivá. A UPPP azokat a hallgatókat szólítja meg, akik nyitottak és elég bátrak ahhoz, hogy egy izgalmas kihívásokkal küzdjenek meg", mondta Zdravka Demeter Bubalo, a MOL-csoport HR igazgatója.

A hallgatók 3-fős csapatokat alkotva jelentkezhetnek az online vetélkedőre. Először egy online szimulációs játékban vesznek részt, ennek során különböző iparági és stratégiai feladatokat kell megoldaniuk virtuális forgatókönyvek szerint. A feladatok között lesznek a MOL portfoliójából vett valóságos helyzeteken alapuló, az életből vett esettanulmányok. A második szakaszban lesz az élő döntő.

A UPPP-ről szóló további információt, valamint egyéb díjnyertes tehetségtoborzó programokat itt talál:

www.facebook.com/moluppp

www.uppp.info

A UPPP Vetélkedőről

A UPPP népszerűsíti a MOL-csoportot a kutatási és termelési (exploration and production) hallgatók körében. A kiválasztott egyetemek hallgatói lehetőséget kapnak a vetélkedőn való részvételre. A hallgatók először egy online platformon versengenek, ahol iparági és stratégiai feladatokat oldanak meg. A feladatok valóságosak: a MOL-csoport pakisztáni tevékenységéhez kapcsolódnak. Az első helyezettek vehetnek majd részt az élő döntőben, ahol a legjobban bizonyító hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy csatlakozzanak a MOL-csoporthoz és szakmai pályafutásukat az újonnan kifejlesztett “UPPP Tehetségfejlesztő Program”-on keresztül kezdhessék meg. Ezentúl, összesen 20.000 eurós pénzdíjazást is elnyernek. A még nem végzős hallgatók részére ösztöndíjas képzésben és nyári szakmai gyakorlaton való részvételt ajánlanak fel.

A UPPP Műszaki Álláskereső Program

A "UPPP Műszaki Álláskereső Program" egy 18-hónapos fejlesztő program olyan fiatal szakemberek részére, akik a Kutatás és Termelés ágazat (upstream) iránt érdeklődnek. A program négy pilléren nyugszik, amelyek gyakorlati tapasztalatot és képzési egységeket tartalmaznak. A fő cél egyrészt a vállalkozói, másrészt a műszaki szakismeretek fejlesztése. A program helyszíni tapasztalatszerzést ajánl két, vagy több nemzetközi upstream működési helyszínen, illetve vállalatirányításban a MOL-csoport vállalati központjában Budapesten.

A MOL-csoportról

A MOL-csoport egy integrált, független, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal. Több mint 40 országban működik és világszerte mintegy 29 000 dolgozót foglalkoztat. A MOL kutatási és termelési tevékenysége több mint 75 éves szénhidrogén-ipari tapasztalaton alapul. Jelenleg 8 országban folytat kitermelést és 13 országban vannak kutatási területei. A Csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet egy integrált ellátási lánc menedzsment irányítás alatt Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban. A MOL-csoport emellett egy több mint 1.700 üzemanyagtöltő állomásból álló hálózattal is rendelkezik Közép-Kelet Európa 11 országában.

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 6 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 15 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 16 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 18 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.