III. Miskolci Egyetemi Kolimpia

írta Kiss Viktor, 2014. október 10–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A ME-HÖK immár harmadik alkalommal rendezte meg a Miskolci Egyetemi Kolimpiát október 8-9-én a campuson és a Kettes Klubban (E/2).

III. Miskolci Egyetemi Kolimpia

A hagyományoknak megfelelően idén is 6+1 (Uni-hotel) kollégium lakói mérték össze erejüket játékos és kreatív versenyszámokban egyaránt, mindezt 25 órán keresztül.

Az idei nyertes a 6-os kollégium lett, aki egy éven át viselheti a 2014/15-ös tanév Kolimpia Bajnoki címét, valamint értékes nyereményben is részesült.

Gratulálunk a győztes koli csapatának! :)Visszatekintés:
Az ország több nagy egyetemén is rendeznek kollégiumok közötti viadalokat. A Miskolci Egyetemen sem előzmény nélküli ez a dolog, hiszen 1998-ig több éven keresztül megrendezték a STUDILI versenysorozatát, amely szintén a kollégium közötti bohókás vetélkedés volt. Ezekre az alapokra építkezett a ME-HÖK, amikor kitalálta a KOLIMPIÁT...fotó: Kiss Viktor

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 18 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 42 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 42 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 54 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.