III. Miskolci Egyetemi Kolimpia

írta Kiss Viktor, 2014. október 10–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A ME-HÖK immár harmadik alkalommal rendezte meg a Miskolci Egyetemi Kolimpiát október 8-9-én a campuson és a Kettes Klubban (E/2).

III. Miskolci Egyetemi Kolimpia

A hagyományoknak megfelelően idén is 6+1 (Uni-hotel) kollégium lakói mérték össze erejüket játékos és kreatív versenyszámokban egyaránt, mindezt 25 órán keresztül.

Az idei nyertes a 6-os kollégium lett, aki egy éven át viselheti a 2014/15-ös tanév Kolimpia Bajnoki címét, valamint értékes nyereményben is részesült.

Gratulálunk a győztes koli csapatának! :)Visszatekintés:
Az ország több nagy egyetemén is rendeznek kollégiumok közötti viadalokat. A Miskolci Egyetemen sem előzmény nélküli ez a dolog, hiszen 1998-ig több éven keresztül megrendezték a STUDILI versenysorozatát, amely szintén a kollégium közötti bohókás vetélkedés volt. Ezekre az alapokra építkezett a ME-HÖK, amikor kitalálta a KOLIMPIÁT...fotó: Kiss Viktor

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 6 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 15 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 16 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 18 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.