Miskolci Egyetemi Gólyabál 2014

írta ME-HÖK, Kiss Viktor, 2014. október 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Napról napra közeledünk a 2014/2015-ös tanév egyik legjobban várt és legnívósabb hallgatói eseményéhez, a Miskolci Egyetemi Gólyabálhoz, melyet november 7-én rendeznek meg a Miskolci Egyetemen.

Miskolci Egyetemi Gólyabál 2014

A bál pontos helyszínéül idén is a campus Főbejárati előcsarnoka, Díszaulája és Jogászépülete (A/6) szolgál.

A Gólyabál a gólyák köszöntésének egyik rangos eseménye, az ősszel újrainduló tanév egyik kiemelkedő kulturális és közösségi rendezvénye. Valódi báli hangulatot, igényes programokat, kulturált szórakozást kínál az alkalomhoz illő öltözékben megjelenő hallgatók, a Miskolci Egyetem oktatói és dolgozói, és minden érdeklődő számára. A programok több helyszínen zajlanak, változatos zenei kínálat és színvonalas fellépők gondoskodnak a rendezvényre látogató vendégek szórakoztatásáról.

ÜNNEPÉLYESEN FOGADOM!

Gólyabál elsősorban a gólyákról szól, akik a gólyaeskü letétele után válnak a Miskolci Egyetem polgáraivá. Az estély legünnepélyesebb pillanataiban az újdonsült hallgatók leteszik esküjüket az egyetem rektora, a meghívott vendégek és a bálozó közönség előtt. A megnyitót, a gólyaesküt és a pezsgős koccintást követően a programhelyszíneken több mint tízféle lehetőség közül választhatnak az ideérkezők.

Az előző évek tapasztalatai alapján a kulturált kikapcsolódás és a jó hangulat garantált, mindenki számára tartogat valamit az este, legyen az tanár, öregdiák, felsőbb éves hallgató, családtag vagy szórakozni vágyó érdeklődő. Elegáns helyszín, színvonalas színpadi műsor, elegancia, egyedi szolgáltatások és programok jelenléte biztosítja a bál klasszikus voltát és a vendégek elégedettségét. Különleges élő koncertek és egyéb zenei programok, neves dj-k és stand up comedy teszik emlékezetessé ezúttal is a gólyaünnepet. A nyitótáncból a profi táncosok mellett – Ködmön Formációs Táncegyüttes – a gólyák is kiveszik a részüket, és idén is nevezhetnek a legszebb lányok a BÁL SZÉPE választásra.

Bővebb információ és forrás:

A Miskolci Egyetemi Gólyabál hivatalos plakátja:

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 18 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 42 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 42 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 54 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.