Miskolci Egyetemi Gólyabál 2014

írta ME-HÖK, Kiss Viktor, 2014. október 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Napról napra közeledünk a 2014/2015-ös tanév egyik legjobban várt és legnívósabb hallgatói eseményéhez, a Miskolci Egyetemi Gólyabálhoz, melyet november 7-én rendeznek meg a Miskolci Egyetemen.

Miskolci Egyetemi Gólyabál 2014

A bál pontos helyszínéül idén is a campus Főbejárati előcsarnoka, Díszaulája és Jogászépülete (A/6) szolgál.

A Gólyabál a gólyák köszöntésének egyik rangos eseménye, az ősszel újrainduló tanév egyik kiemelkedő kulturális és közösségi rendezvénye. Valódi báli hangulatot, igényes programokat, kulturált szórakozást kínál az alkalomhoz illő öltözékben megjelenő hallgatók, a Miskolci Egyetem oktatói és dolgozói, és minden érdeklődő számára. A programok több helyszínen zajlanak, változatos zenei kínálat és színvonalas fellépők gondoskodnak a rendezvényre látogató vendégek szórakoztatásáról.

ÜNNEPÉLYESEN FOGADOM!

Gólyabál elsősorban a gólyákról szól, akik a gólyaeskü letétele után válnak a Miskolci Egyetem polgáraivá. Az estély legünnepélyesebb pillanataiban az újdonsült hallgatók leteszik esküjüket az egyetem rektora, a meghívott vendégek és a bálozó közönség előtt. A megnyitót, a gólyaesküt és a pezsgős koccintást követően a programhelyszíneken több mint tízféle lehetőség közül választhatnak az ideérkezők.

Az előző évek tapasztalatai alapján a kulturált kikapcsolódás és a jó hangulat garantált, mindenki számára tartogat valamit az este, legyen az tanár, öregdiák, felsőbb éves hallgató, családtag vagy szórakozni vágyó érdeklődő. Elegáns helyszín, színvonalas színpadi műsor, elegancia, egyedi szolgáltatások és programok jelenléte biztosítja a bál klasszikus voltát és a vendégek elégedettségét. Különleges élő koncertek és egyéb zenei programok, neves dj-k és stand up comedy teszik emlékezetessé ezúttal is a gólyaünnepet. A nyitótáncból a profi táncosok mellett – Ködmön Formációs Táncegyüttes – a gólyák is kiveszik a részüket, és idén is nevezhetnek a legszebb lányok a BÁL SZÉPE választásra.

Bővebb információ és forrás:

A Miskolci Egyetemi Gólyabál hivatalos plakátja:

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 6 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 15 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 16 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 18 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.