Miskolci Egyetemi Gólyabál 2014

írta ME-HÖK, Kiss Viktor, 2014. október 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Napról napra közeledünk a 2014/2015-ös tanév egyik legjobban várt és legnívósabb hallgatói eseményéhez, a Miskolci Egyetemi Gólyabálhoz, melyet november 7-én rendeznek meg a Miskolci Egyetemen.

Miskolci Egyetemi Gólyabál 2014

A bál pontos helyszínéül idén is a campus Főbejárati előcsarnoka, Díszaulája és Jogászépülete (A/6) szolgál.

A Gólyabál a gólyák köszöntésének egyik rangos eseménye, az ősszel újrainduló tanév egyik kiemelkedő kulturális és közösségi rendezvénye. Valódi báli hangulatot, igényes programokat, kulturált szórakozást kínál az alkalomhoz illő öltözékben megjelenő hallgatók, a Miskolci Egyetem oktatói és dolgozói, és minden érdeklődő számára. A programok több helyszínen zajlanak, változatos zenei kínálat és színvonalas fellépők gondoskodnak a rendezvényre látogató vendégek szórakoztatásáról.

ÜNNEPÉLYESEN FOGADOM!

Gólyabál elsősorban a gólyákról szól, akik a gólyaeskü letétele után válnak a Miskolci Egyetem polgáraivá. Az estély legünnepélyesebb pillanataiban az újdonsült hallgatók leteszik esküjüket az egyetem rektora, a meghívott vendégek és a bálozó közönség előtt. A megnyitót, a gólyaesküt és a pezsgős koccintást követően a programhelyszíneken több mint tízféle lehetőség közül választhatnak az ideérkezők.

Az előző évek tapasztalatai alapján a kulturált kikapcsolódás és a jó hangulat garantált, mindenki számára tartogat valamit az este, legyen az tanár, öregdiák, felsőbb éves hallgató, családtag vagy szórakozni vágyó érdeklődő. Elegáns helyszín, színvonalas színpadi műsor, elegancia, egyedi szolgáltatások és programok jelenléte biztosítja a bál klasszikus voltát és a vendégek elégedettségét. Különleges élő koncertek és egyéb zenei programok, neves dj-k és stand up comedy teszik emlékezetessé ezúttal is a gólyaünnepet. A nyitótáncból a profi táncosok mellett – Ködmön Formációs Táncegyüttes – a gólyák is kiveszik a részüket, és idén is nevezhetnek a legszebb lányok a BÁL SZÉPE választásra.

Bővebb információ és forrás:

A Miskolci Egyetemi Gólyabál hivatalos plakátja:

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.