Átadták a Miskolci Egyetem „Kiváló kutatója” címeket

írta Sajtóközlemény, 2021. november 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Magyar Tudomány Ünnepe országos rendezvénysorozat részeként intézményünkben is elismerték azon kutatók/oktatók munkáját, akik kimagasló eredményt értek el nemzetközi publikációs tevékenységükkel. Összesen 67 ember kapott elismerést.

Átadták a Miskolci Egyetem „Kiváló kutatója” címeket

Az ünnepi eseményen Prof. Dr. Horváth Zita rektor a többi között arról beszélt, hogy az egyetem szerencsére már évek óta szerepel a két legnevesebb, a világ egyetemeit értékelő nemzetközi rangsorban, ez pedig annak köszönhető, hogy egyre több a publikáció és az azokra való hivatkozás. Az intézmény vezetése éppen ezért ösztönzi, hogy 2022-től az erkölcsi elismeréseken túl anyagilag is támogassák azokat, akik hozzájárulnak az egyetem nemzetközi hírnevének öregbítéséhez.

A Magyar Tudományos Akadémia képviseletében, Prof. Dr. Lamm Vanda, az Állam- és Jogtudományi kar korábbi oktatója, Társadalomtudományi alelnök is köszöntötte a kitüntetetteket. Felidézte, hogy 1825. november 3-án tette nagyvonalú felajánlását Széchenyi István annak érdekében, hogy megalakulhasson a Magyar Tudóstársaság, amihez a feljegyzések szerint nemcsak arisztokraták, hanem vidéki tanítók, egyszerű emberek is csatlakoztak.

Hangsúlyozta: „a korrekt és hiteles tudományos ismeretek közkincsé tétele a tudóstársadalom feladata és kötelessége, különösen egy világjárvány idején, amikor a hamis információk terjesztése következtében ezrek halhatnak meg.”

Az MTA fontos feladata az is, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését a tudományos kutatások iránt. Bejelentette, hogy a Bolyai Kutatói Ösztöndíj január elsejétől megduplázódik, ami lehetővé teszi, hogy a fiatal kutatóknak ne kelljen másod-, harmadállást vállalniuk azért, hogy fenntartsák magukat.

Prof. Dr. Kaptay György, egyetemi tanár, az egyetem Tudományos Tanácsának elnöke röviden ismertette a kiválasztás metodikáját és reményét fejezte ki, hogy a jövőben még több nemzetközi publikáció jelenik meg a Miskolci Egyetem neve alatt.

Az eseményen 65 kutató/oktató kapott elismerést, ketten pedig azért kaptak kitüntetést mert összegyűjtötték a Miskolci Egyetem nevéhez rendelt 3598 független hivatkozáshoz tartozó tudományos műveket, lehetővé téve a szerzők elismerését.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra