Újdonságokkal teli Miskolci Egyetemi Nyílt napok

írta Kerekes Betti, 2014. december 11–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Idén is megrendezték az egyik legjelentősebb rendezvényt campusunkon, az Egyetemi Nyílt napokat. A Miskolci Egyetem december 4-én és 5-én újra megnyitotta kapuit a továbbtanulás iránt érdeklődő középiskolások és szüleik számára.

Újdonságokkal teli Miskolci Egyetemi Nyílt napok
Egyetemünk mind a hét kara és Zeneművészeti Intézetünk is tárt karokkal várta az érdeklődőket.
Minden kar a rá legjellemzőbb tárgyakkal, és sok fontos információt tartalmazó brosúrával várta az érdeklődő középiskolásokat. Ám nem csupán egyetemünk karai kínáltak lehetőséget a hasznos információk begyűjtésére, hanem számos nívós cég is. Felsorakozott többek között a Bosch, a Mol Nyrt., valamint a TAKATA.
A hangulat kötetlen volt, a hallgatók közvetlenül, barátságosan adták át már meglévő tapasztalataikat a fiatalabbaknak, ezzel még
jobban felkeltve az érdeklődésüket campusunk iránt. Már az első napon nagy volt a tömeg, sok volt az érdeklődő mindegyik kihelyezett standnál. A rendezvény idén is sikerrel zárult, hiszen rengeteg pályaválasztás előtt álló diákkal sikerült beszélnünk, és eljuttatni hozzájuk az információkat, hogy miért is a legjobb választás a Miskolci Egyetem.
Reméljük, hamarosan hallgatótársaink között köszönthetjük őket!fotók: Kiss Viktor

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 11 órája

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 29 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.