Zöld együttműködés

írta Sajtóközlemény, 2022. május 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Megállapodást kötött a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségével (KSzGySz) valamint a Holofon Zrt.-vel a Miskolci Egyetem. A cégek részben gyakorlati problémáik megoldását bíznák az egyetemre, amely ezen túl a szakember pótlásukat is biztosítja.

Zöld együttműködés

Az együttműködés egyik célja a környezetiparban dolgozó KSzGySz tagvállalatok, kiemelten a Holofon Zrt. jelenlegi és jövőbeli munkaerő-piaci helyzetének javítása, a szakember utánpótlás biztosítása a Miskolci Egyetemmel való együttműködés keretében a fenntartható fejlődés céljai érdekében.

Másik fontos eleme, hogy a felek népszerűsítsék a környezetvédelemhez, környezetipari ágazathoz tartozó szakterületeket a szakképzésben és az egyetemi oktatásban résztvevő fiatalok, valamint a pályaválasztók körében.

Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora beszédében kiemelte: az egész Európai Unióban stratégiai terület a környezetvédelem, a felsőoktatási intézmény pedig nemcsak műszaki, hanem egyéb (jogi, gazdasági) szempontok alapján is foglalkozik vele. A felelősség ugyanakkor abban is közös, hogy elegendő számú szakember legyen, akik megoldást nyújthatnak a problémákra - fogalmazott.

Prof. Dr. Mucsi Gábor a Műszaki Földtudományi Kar dékánja azt emelte ki, hogy a 2050-re kitűzött klímasemlegesség elérése érdekében bővíteni kell a képzéseket ezen a területen, legyen szó alap- vagy mesterképzésről, de a felsőfokú szakképzésekben is fejleszteni kell a kompetenciákat. A környezetvédelemmel foglalkozó szektor egyre nagyobb súllyal bír a gazdaságban: a KSzGySz kötelékéhez mintegy 250 cég tartozik nagyjából 40 ezer foglalkoztatottal.

Dr. Ágoston Csaba, a KSzGySz elnöke azt hangsúlyozta: szervezetük gyakorlati kérdéseket vetnek fel, amelyekre a Miskolci Egyetemen oktatóitól, kutatóitól vagy éppen még tanuló hallgatóitól is várnak válaszokat. Ennek érdekében mindent megtesznek, hogy fejlődjön például a duális képzések köre, ami közvetlen kapcsolatot teremt a vállalatok és a felsőoktatási intézmény között. Külön munkacsoportot állítottak fel, amely a szakember utánpótlással foglalkozik és létrehozták a ZöldÁllásPortált is.

Horváth Ádám, a Holofon Zrt. ügyviteli igazgatója pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy műanyaggyártó vállalatuk fontosnak tartja a hulladékkezelés és újrahasznosítás ügyét, ehhez pedig nekik olyan magasan képzett szakemberekre van szükségük, akik hatékony műszaki megoldásokat tudnak adni ezekre az aktuális kihívásokra.

• Hungaricum lehet az FGSZ és a Miskolci Egyetem metánkibocsátások mérésére irányuló közös projektje

Hungaricum lehet az FGSZ és a Miskolci Egyetem metánkibocsátások mérésére irányuló közös projektje • 9 napja

A hazai nagynyomású földgázszállító rendszeren előforduló metánkibocsátások mérésére indít közös projektet az FGSZ Földgázszállító Zrt. és a Miskolci Egyetem.

• Közös közép-európai nézőpontból néztek a munkajogra

Közös közép-európai nézőpontból néztek a munkajogra • 16 napja

A munkajog alapjai címmel szervezett kétnapos nemzetközi konferenciát a Közép-európai Akadémia a Miskolci Egyetemen. Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány fenntartásában működő tudományos fórumra ezúttal is kiemelkedő szaktekintélyek érkeztek hazánkon kívül Csehországból, Horvátországból, Lengyelországból, Szerbiából, Szlovákiából és Szlovéniából.

• Közös gyökerek, közös munka, közös jövő

Közös gyökerek, közös munka, közös jövő • 23 napja

A szakmai kapcsolatok mellett az emberi kapcsolatok is fontosak a kárpátaljai főiskola és a Miskolci Egyetem között. Az ukrán háború miatt kialakult helyzet pedig tovább erősítette az együttműködést.

• Eredményes a nemzetközi rangsorban a Miskolci Egyetem

Eredményes a nemzetközi rangsorban a Miskolci Egyetem • 24 napja

Közel 30 százalékkal emelkedett a nemzetközi szinten is számon tartott megjelent tudományos cikkek száma a Miskolci Egyetemen az elmúlt három évben. Az egy oktató-kutató főre jutó hivatkozások száma az elmúlt két évben megduplázódott. Mindezek a szempontok is szerepet játszanak abban, hogy egy-egy egyetem milyen helyet foglal el a QS világranglistán.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra