Miskolci SZEM 2015

írta Boldizsár Csongor, 2015. január 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Idén harmadik alkalommal rendezi meg a Miskolci Nemzeti Színház a Színművészeti Egyetemek Miskolcon (SZEM) fesztivált.

Miskolci SZEM 2015

Idén februárban ismét megrendezik az európai színművészeti egyetemek találkozóját, aminek a Miskolci Nemzeti Színház ad otthont. A fesztivál hat napjára öt ország közel száz diákja, kísérőik és számtalan vendég érkezik városunkba.

Február 3-8. között az érdeklődők bepillantást nyerhetnek a svájci, holland, román, lengyel diákszínészek alkotásaiba, valamint négy magyar előadást is megtekinthetnek:

• Franz Kafka: A kastély (Amszterdam)
  • Lopott arcok könyve (Verscio)
  • William Shakespeare: Szentivánéji álom (Bukarest)
  • William Shakespeare: Szerelmes monológok és dialógok (Varsó)
  • Grimm testvérek: A brémai muzsikusok (Budapest)
  • Borbély Szilárd: Nincstelenek (Budapest)
  • Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné (Budapest)
  • Molnár Ferenc: A fehér felhő (Kaposvár)

A jegyek vásárlása 2015. január 15-től lehetséges a Miskolci Nemzeti Színház Jegyirodájában, illetve a Színház honlapján. A fesztiválról további információ a www.miskolciszem.hu honlapon található.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.