Sajtótájékoztató az Egészségügyi Karon

írta ME - Egészségügyi Kar, 2015. március 5–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara február 10-én egy könyvbemutató sajtótájékoztatónak adott otthont azzal a céllal, hogy a karunk oktatója, Prof. Dr. Takács István nagy jelentőségű és fajsúlyú szerzeményét, „A szolid tumorok és a malignus onkohematológiai betegségek diagnosztikája, kezelése, rehabilitációja” című könyvének megjelenését tudassa a nyilvánossággal.

Sajtótájékoztató az Egészségügyi Karon

Dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségügyi Kar dékánja köszöntötte a sajtótájékoztatón megjelent vendégeket, orvos professzorokat, a kar munkatársait, a sajtó képviselőit és minden érdeklődő résztvevőt, méltatta a könyv szakmai jelentőségét, hiszen az onkológia az orvostudomány kiemelkedően fontos ága, mivel a daganatos betegségek jelentik hazánkban a második leggyakoribb halálokot.

Ezt követően Prof. Dr. Takács István ismertette a könyv megírásának okát, körülményeit, folyamatát. Elmondta, hogy a könyv egy kiváló gyakorlati kézikönyv, értékes információkkal szolgálhat az onkohematológiai betegek kórismeretéhez, kezeléséhez, gondozásához az orvosok számára, emellett nélkülözhetetlen oktatási segédanyag az egészségtudományi képzésben tanuló főiskolás hallgatók számára is.

Külön emeli a mű értékét, hogy a szakmai lektorálást Prof. Dr. Kásler Miklós tanszékvezető egyetemi tanár, az Országos Onkológiai Intézet főigazgató főorvosa végezte el.

A sajtótájékoztatón megjelentek a köszöntő és a bemutató után egy hasznos eszmecsere keretében mélyültek el a napjaink egyik súlyos problémáján segíteni szándékozó tudományos tanulmány témájában.

• FLO RIDA A 2020-AS EFOTT-ON • 5 napja

Az EFOTT szervezőcsapata közzétette az első nemzetközi fellépőt, akit a Velencei-tó partjára várnak: ő pedig nem más, mint a világhírű amerikai rapper, Flo Rida! Produkcióját hazai közönség még biztosan nem láthatta, hiszen régi nagy slágerei mellett legújabb albumával fogja végigbulizni a nyarat. Ráadásul mindezt egy Pitbullal közös dal előzi meg hamarosan. Nézzük, ki mindenki érkezik még a 45. EFOTT-ra!

• A Miskolci Egyetem továbbra is a növekedés útján • 24 napja

A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma 2019-ben a 2018. évihez képest 10 százalékkal emelkedett, amivel a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 29 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 56 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.