Ünnepségen emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalomról

írta uni-miskolc.hu, Észak Mo., 2015. március 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Március 13-án ünnepi megemlékezést tartottunk a Díszaulában az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 167. évfordulója alkalmából.

Ünnepségen emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalomról

Emlékezve az 1848/49-es forradalom és szabadságharc helytálló ifjúságára, a Miskolci Egyetemen minden évben a március 15-ei ünnepségen Tanulmányi Emlékérmet, emléklapot és könyvjutalmat vehetnek át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók.Az emlékérmeket az 1740-es években a Selmeci Akadémián alapították, és a bécsi főpénzverdében csináltatták, melynek előlapján Mária Terézia arcképe, hátlapján szakmai jelenet volt látható. A XIX. század közepétől hosszú ideig szünetelt az érmek adományozása, majd 1965-ben a Miskolci Egyetem felelevenítette ezt a régi hagyományt, és újra kitünteteti kiváló hallgatóit. Az előoldalon ma már Mária Terézia arcképe helyett a karok emblémái szerepelnek.
Az eseményen készült videofelvétel teljes hosszában megtekinthető:

fotó: Kiss Viktor