A Miskolci Egyetem ME-Kart csapata megvédte címét önjáró gokartjával

írta ME Sajtóközlemény, 2015. április 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A tavalyihoz hasonló kimagasló teljesítményt nyújtott, és ezzel megőrizte a senior kategória abszolút győztese címét a Miskolci Egyetem ME-KART együttese.

A Miskolci Egyetem ME-Kart csapata megvédte címét önjáró gokartjával

Az április 18-án a Papp László Budapest Sportarénában megrendezett Go-Kart, Go-Bosch! versenyen zárult le az önjáró gokartok versenyének második évada, amelyen idén junior és senior kategóriában nyolc felsőoktatási intézmény tíz csapata mérte össze tudását.

A senior csapatok a gokarthoz egy fúrógépet és két – akkumulátoros fűnyíróban használt – motort kaptak a Boschtól. Az előbbiből önindítót kellett készíteni, utóbbiak segítségével pedig a gokartot  hibrid meghajtásúvá kellett átalakítaniuk. A senior csapatoknak ráadásul radarral és kamerával kellett ellátni a gokartot, majd ezek segítségével megvalósítani a sávtartást, az adaptív sebességtartó automatikát és a vészfékezés funkciót.

A szakmai zsűri a műszaki megoldások alapján pontozta a járműveket. Díjazták a legjobb konstrukciót, a legokosabb gokartot, továbbá a legjobb csapatmunkát is.

A Miskolci Egyetem ME-KART csapata a díjkiosztón háromszor is színpadra állhatott, ugyanis megnyerte a Legokosabb Gokart és a Legjobb Csapatmunka díjakat, valamint az összesítés alapján ismét megszerezte az Abszolút Győztes címet is, és több értékes jutalommal – többek között másfél millió forinttal – térhetett haza.

A csapat tagjai:

Bak Zoltán Ferenc, Balla Bence, Bodolai Máté, Borbély Máté, Csendes Dániel, Forgács Zsófia, Fütő Szabolcs, Gulyás Dávid, Gulyás Eszter, Juhász Péter, Király István Károly, Kiss Dávid, Kiss Gábor, Kovács Gergely, L Kiss Márton, Márton Zoltán, Novák Jusztina, Salamon Balázs, Sike Zoltán, Turóczi Ádám

Oktatók:

Szabó Tamás intézetigazgató, egyetemi docens, Robert Bosch Mechatronikai Intézeti Tanszék

Trohák Attila adjunktus, Villamosmérnöki Intézet

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.