Ifjú kutatókat ünnepeltek a Miskolci Egyetem „Tehetségnapján”

írta Dr. Dabasi Halász Zsuzsanna, 2015. május 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

AKTUALITÁSOK

A hallgatók eredményeinek erkölcsi elismerése, életpályájuk elősegítése és a jövő kutatóinak megszólítása volt a célja a május 12-én a Miskolci Egyetemen tartott Tehetségnapnak.

Ifjú kutatókat ünnepeltek a Miskolci Egyetem „Tehetségnapján”

Délben a legforgalmasabb helyen, a menzán nyitották meg a „Diáktudomány” Tehetséggondozás 2015. kiállítást „Akikre büszkék vagyunk” címen.

A rendezvény lezárta a 2014/15-ös akadémiai év Tudományos Diákköri munkáját és összegezte a XXXII. Országos Tudományos Diákkonferencia eredményeit. A program keretében sikeres „kutató-palántákkal” találkozhattak az érdeklődők a tudományos eredményeikből készült poszter-kiállításon.

Az OTDK-t minden páratlan év tavaszán hirdetik meg. Idén 16 tudományterületi szekcióban mérték össze erejüket a különböző felsőoktatási intézmények hallgatói. Több ezren neveztek országosan, és campusunk hallgatói is szép számmal képviseltették magukat a magyar hallgatók legfontosabb tudományos fórumán.

A miskolci egyetemisták nagyon szép eredményt értek el, hiszen a Műszak Földtudományi Kar diákjai egy első, hét második és négy harmadik helyezést, illetve hét különdíjat, a Műszaki Anyagtudományi Kar diákjai két első, négy második és két harmadik helyezést, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar diákjai két első, két második, és három harmadik helyezést, továbbá öt különdíjat szereztek. Sikeresen szerepeltek a humán karok is, az Állam- és Jogtudományi Kar diákjai négy első, négy második és egy harmadik helyezést, a Gazdaságtudományi Kar diákjai egy első és két második helyezést, továbbá négy különdíjat, a Bölcsészettudományi Kar diákjai egy első, egy második és egy harmadik helyezést, az Egészségügyi Kar diákjai pedig egy második helyezést és egy különdíjat nyertek el.

A bölcsészeten, a műszaki-, természet- és társadalomtudományon kívül egészségügyi, sőt, zenei témákban is készítettek bemutatkozó poszter-előadásokat az OTDK-nyertes egyetemisták. Az OTDK a legrangosabb tanulmányi verseny a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára. Az országos konferencia célja, hogy fórumot biztosítson a tehetséges egyetemisták és főiskolások tudományos eredményeinek bemutatására és értékelésére. Mára már az ország csaknem minden felsőoktatási intézményében folyik tudományos diákköri munka. Arra, hogy valóban tehetséges, kiváló képességű szakemberek kerülnek ki ezekből a tudományos diákkörökből, igen meggyőző bizonyíték, ha megnézzük az MTA rendes- és levelező tagjainak önéletrajzát, hiszen szinte mindenki diákkörben kezdte tudományos pályafutását. Reméljük, a ma bemutatkozott OTDK-nyertesek közül sokan választják a tudományos pályát, és bízunk benne, hogy tovább viszik ezt a szép hagyományt, és néhány év múlva közülük kerülnek ki a konzulensek, mestertanárok.

A rendezvény részeként két Miskolcon tevékenykedő fiatal kutató is bemutatta tudományos karrierjét, hangsúlyozva abban a Tudományos Diákkör szerepét. Ók ketten, Tóth Pál és Cseh Dávid, nem is olyan régen még maguk is versenyeztek, győztek és kiérdemelték a Pro Scientia Aranyérmet, ma pedig már Tóth Pál két hallgatója is büszkén mutathatta be nyertes munkáját.

A Szentgyörgyi Albert Nobel-díjas rektor által egykor megfogalmazott feladatok még ma is aktuálisak, és tökéletesen illeszkednek egy modern egyetem céljaihoz: „gyűjteni, terjeszteni és gyarapítani az emberi tudást”, nevelni a jövő tudósait, „akik majdan ezt a hivatást tőlünk átveszik…”, a haza részére olyan polgárokat nevelni, „akik el vannak látva a szellem fegyverével…”. Ez a mai rendezvény is megmutatta, hogy egyetemünk kutatói és tehetséges diákjai nap mint nap bizonyítják, hogy magukévá tették ezt az elhivatottságot.

AKTUALITÁSOK: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 613 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 687 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem

    Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 808 napja

    Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.

  • Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói

    Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 829 napja

    A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

  • Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen

    Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 866 napja

    Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30