Emlékkonferencia

írta Schäffer Anett , 2015. május 21–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A MTA Miskolci Területi Bizottsága, a ME Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete, az Észak-Magyarországi Irodalmi Kör, valamint a Dsida Akadémia Emlékkonferenciát szervez Reményik Sándor születésének 125. évfordulóján.

Emlékkonferencia

Az Emlékkonferencia részletes programja:

15.00 A konferenciát köszönti: Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a konferencia fővédnöke

15.05 A konferencia résztvevőit üdvözli: Roósz András, az MTA Miskolci Területi Bizottságának elnöke, a konferencia házigazdája

15.10 A konferenciát megnyitja: Mózes Huba, az Észak-magyarországi Irodalmi Kör elnöke

15.15 Imre László (Debrecen): Szerepvers és utalásrendszer Reményik Sándor lírájában

15.30 Kántor Lajos (Kolozsvár): Reményik Sándor – 2015, erdélyi olvasat

15.45 Pomogáts Béla (Budapest): Reményik Sándor költői búcsúja

16.00 Lezsák Sándor (Budapest−Lakitelek): „Templom és iskola”

16.15 Dávid Gyula (Kolozsvár): Reményik és Végvári (1918−1921). Kísérlet a versek kritikai kiadásának előmunkálataihoz

16.30 Márkus Béla (Debrecen): Reményik Sándor − esszék, kritikák, tanulmányok

16.45 Mózes Huba (Miskolc): Aranymetszés, ismétlés és intertextualitás költőtársakat idéző Reményik Sándor-versekben

17.00 Amedeo Di Francesco (Nápoly): Osservazioni sulla poesia di Jenő Dsida alla luce della visione critico-letteraria di Sándor Reményik – Észrevételek Dsida Jenő költészetéről Reményik Sándor irodalomkritikai nézeteinek fényében

17.15 Lisztóczky László (Eger): Reményik Sándor-inspirációk Dsida Jenő költészetében

17.30 Kabán Annamária (Miskolc): Önvizsgálat és megújulás. Reményik Sándor egyik versciklusáról

17.45 A Dsida Akadémia 2015. évi díszoklevelei

17.50 Az Észak-magyarországi Irodalmi Kör 2015. évi díszoklevelei

17.55 Zárszó

Helyszín: MTA Miskolci Területi Bizottságának székháza, Erzsébet tér 3.

Időpont: 2015. május 28., csütörtök, 15 óra

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 6 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 13 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 13 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 44 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.