Rangos szakmai életműdíjat kapott az Egészségügyi Kar dékánja

írta Sajtóanyag, 2015. június 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

AKTUALITÁSOK

Dr. Kiss-Tóth Emőke a Miskolci Egyetem Egészségügyi karának dékánja, a legrangosabb egészségügyi szakmai kitüntetést, Batthyány-Strattmann László díjat vehetett át június 13-án a Magyar Védőnői Szolgálat megalakulásának 100 éves jubileumának tiszteletére rendezett ünnepségen Balog Zoltántól, az Emberi Erőforrások miniszterétől az Országház Felsőházi termében.

Rangos szakmai életműdíjat kapott az Egészségügyi Kar dékánja

A Batthyány-Strattmann díj a legmagasabb egészségügyi szakmai elismerés, életműdíj, melynek odaítélésével és adományozásával a több évtizedes kiemelkedő szakmai tevékenység során elért eredményt díjazzák.

Dr. Kiss-Tóth Emőke az egészségtudományok területén szerzett végzettségét követően társadalomtudományi területen folytatta tanulmányait, 1992-ben a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Szociológia-szociálpolitika egyetemi szakán végzett, majd 2004-ben védőnőként az országban az elsők között szerzett PhD tudományos fokozatot „Summa cum laude” minősítéssel szociológiai tématerületen.

1987-től a Miskolcon akkor alakuló egészségügyi főiskolai képzés szervezésének, kiépítésének és fejlesztésének szentelte életét. Ezirányú elköteleződésének kialakulásában komoly szerepet játszott az észak-magyarországi régió területi és társadalmi hátrányaiból adódó és ezzel szorosan összefüggő munkaerő-piaci igények felismerése, miszerint helyben kell képezni olyan, magasan kvalifikált diplomás egészségügyi szakembereket, akik jól ismerik a helyi adottságokat, társadalmi viszonyokat és szokásokat. Néhány év alatt sikerült egy magas szintű egészségügyi képzést teremteni Miskolcon, melyet azonban 1995-ben, a Bokros-csomag megszorító intézkedései kapcsán egyik napról a másikra megszüntettek.

1998-ban Dr. Kiss-Tóth Emőke kitartó lobbi-tevékenységének eredményeként – sokak támogatását megnyerve – újraindult a képzés. Így vált pályafutása során „életfeladatává” az egészségtudományi képzés szolgálata. Ma már az Egészségügyi Kar kiterjesztett képzési palettával, a régió egészségtudományi tudásközpontjaként működik.

Több évtizedes megfeszített munkájának elismeréseként elsőként kapta meg az országban a Béres Egészség Hungaricum Díjat 2008-ban, mint a „Borsod megyei védőnőképzés megteremtésének élharcosa, aki tevékenységével sokat tesz az emberek egészségéért”. Pedagógusként a hallgatóktól Kiváló Oktatói Diplomát, az egyetem szenátusától a Miskolci Egyetem Érdemes Oktatója kitüntetést kapott, tudományos tevékenységéért pedig 2004-ben megkapta a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságának Tudományos Díját.

Dr. Kiss-Tóth Emőke oktató-kutatóként aktív és folyamatos tudományos tevékenységét az egészségtudomány és a társadalomtudomány területén végzi mintegy negyed évszázada, melynek keretében az egészségügyi hallgatók pályaszocializációjának alakulását nyomonkövetve, pályaidentitásuk összetevőit elemzi az értékek aspektusából. Eddigi pályafutása során végzett tudományos tevékenységét és azok eredményeit számos közlemény, könyvfejezet, valamint hazai és nemzetközi konferencia előadás jelzi.

Szakmai szervezeti tagságai közül a két legkiemelkedőbb a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságának (MAB) Orvos- és Egészségtudományi Szakbizottság Egészségtudományi Munkabizottságának elnöki, valamint az Országos Tudományos Diákköri Tanács Orvos- és Egészségtudományi Szakbizottságának társelnöki tisztsége, melyek keretében az orvostudományok mellett az egyre inkább önállósuló egészségtudományokat képviseli.

Védőnőként, szociológusként, oktatóként és jelenleg egészségtudományi kari dékánként azzal a hittel végzi munkáját, hogy a megelőzés területén jártas diplomás egészségügyi szakemberek képzése fontos népegészségügyi célkitűzés. Ahogyan a védőnők kitartóan küzdenek a családok és a gyermekek egészségének megőrzéséért, Dr. Kiss-Tóth Emőke ugyanazzal az elszántsággal harcol a felsőoktatás területén az egészségtudományi képzés fejlesztéséért, az egészségügyi szakemberek megbecsüléséért, elismeréséért és megérdemelt társadalmi felemelkedésükért.

AKTUALITÁSOK: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 613 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 474 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem

    Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 595 napja

    Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.

  • Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói

    Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 615 napja

    A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

  • Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen

    Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 653 napja

    Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30