GEO-TEAM – Újabb sikeres nemzetközi pályázat a Miskolci Egyetemen

írta Tóth Orsi, 2015. július 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Július 2-án rendezték meg egyetemünkön az „Interdiszciplináris kutatói teamek létrehozása és felkészítése a nemzetközi programokban való részvételre környezetbiztonsági kutatási területeken” című „GEO-TEAM” projekt nyitókonferenciáját.

GEO-TEAM – Újabb sikeres nemzetközi pályázat a Miskolci Egyetemen

A Miskolci Egyetem és az Innocenter Kft. sikeres pályázata révén újabb források biztosítják a nemzetközi pályázati programokba való bekapcsolódás előkészítését. A Miskolci Egyetem a hivatkozott pályázati konstrukcióban az országban egyedüliként büszkélkedhet két nyertes pályázattal, melyből az egyiket önállóan, jelen pályázatot pedig konzorciumi formában valósítja meg. A megítélt támogatás 242.854.462 Ft, támogatási intenzitása 100%. A projekt megvalósításának időtartama: 2015.04.01- 2015.11.30.„Ez valami csoda!”- méltatta megnyitó beszédében Dr. Kékesi Tamás tudományos és nemzetközi rektorhelyettes a dupla sikert. Ez is egy olyan projekt – mondta el a GEO-TEAM kapcsán – amelyben a hallgatók kiemelt szerepet kapnak, így általuk is biztosítható a fenntarthatóság az egyetemen. Ma már ugyanis nem magától értetődő a felsőoktatás támogatottsága, rendkívül fontos a pályázatok, a nemzetközi finanszírozás bekapcsolása az egyetemi vérkeringésbe. Nehézségként említette meg a projekt kapcsán azt, hogy az rövid futamidejűként lett meghatározva, ezt tudomásul véve kell eredményesen lezárni a projektet. Ehhez egy olyan feltételrendszer szükséges – tette hozzá – amely az egyetemen rendelkezésre áll. Egy olyan háttér, amely amellett, hogy interdiszciplináris; humán-, eszköz- és infrastruktúra oldalról egyaránt biztosítja a bekapcsolódás lehetőségét valamely globális probléma megoldásába.

A projekt átfogó célja a Miskolci Egyetem nemzetközi kutatás-fejlesztési potenciáljának növelése a környezetbiztonsági kutatások területén. Ezen átfogó cél megvalósítása érdekében a Miskolci Egyetem jelen projekt keretében három kiemelt célt fogalmazott meg:

A kutatások nemzetközi beágyazottságának növelése. Ennek keretén belül a kutatók kutatás-módszertani továbbképzésének megvalósulása, az európai uniós kulcstechnológiákhoz igazított új kutatási területek megtalálása, innovatív pilot kutatási projektek megvalósulása.

A gazdasági szférával való együttműködés fokozása. A nemzetközi K+F és innovációs együttműködés, nemzetközi kapcsolat- és hálózatépítés, a kutatói teamek és a vállalkozások közötti tudományos együttműködések elősegítése, valamint a kutatás-fejlesztést támogató tudományos adattárak, adatbázisok beszerzése, fejlesztése.

A Miskolci Egyetem K+F+I feltételrendszerének javítása a tudástermelés fokozása érdekében, vagyis fiatal kutatók alkalmazása, doktoranduszok és hallgatók bevonása, és ezáltal tapasztalatszerzés nemzetközi kutatásokban.

A projekt eredményeként a nemzetközi kutatás-fejlesztési programok szereplőivel való intézményes együttműködésre építve növekedni fog a Miskolci Egyetem potenciálja a kutatás-fejlesztés és ezen keresztül az innováció terén.

A projekt alapvető tevékenysége két speciális környezetbiztonsági kutatási terület fejlesztésére épít. AZ egyik a CO2 geológiai formációkban történő elhelyezésének környezetbiztonságával foglalkozik, a másik pedig a geotermikus energiatermelés felszín alatti környezetbiztonságával. A megjelölt két környezetbiztonsági kutatási terület fejlesztése a hazai nemzetstratégiai célokhoz és az Európai Unió által meghatározott kulcstechnológiákhoz igazodva összhangban van a Miskolci Egyetem közép- és hosszú távú céljaival. Mindkét kutatói team esetében az eltérő szakmai tevékenységek mellett közösen jelenik meg feladatként a nemzetközi szakmai kapcsolatrendszer szervezése, kutató hálózat építése; a kutató team H2020 projekteket előkészítő csoportjának megszervezése; a nemzetközi projektek elkészítésének koordinálása; kapcsolattartás nemzetközi K+F programokkal, javaslatok kidolgozása.fotó: Kiss Viktor

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 4 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 7 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.