Online képzési központot hoz létre a Miskolci Egyetem

írta uni-miskolc, 2015. július 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Július 9-én sajtótájékoztatón mutatták be a Miskolci Egyetemen a MeMOOC angol és magyar nyelvű on-line képzési központot, amelyet az egyetem az Eszterházy Károly Főiskolával együttműködésben hoz létre.

Online képzési központot hoz létre a Miskolci Egyetem

Július 9-én sajtótájékoztatón mutatták be a Miskolci Egyetemen a MeMOOC angol és magyar nyelvű on-line képzési központot, amelyet az egyetem az Eszterházy Károly Főiskolával együttműködésben a TÁMOP-4.1.2.F-15/1/KONV-2015-0001 számú projekt keretében hoz létre. A projekt stratégiai célja az infokommunikációs technológiai (IKT) szektor és a kiemelt húzóágazatok IKT-szakember utánpótlás képzésének minőségi és mennyiségi fejlesztése.

Az eseményről készült sajtóközlemény ITT olvasható.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 2 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 2 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.

• Zyntern Online Case study challenge

Zyntern Online Case study challenge • 2 napja

A többszörös díjnyertes, idén 3 éves startup, a Zyntern.com esettanulmányi versenyt hirdet! Egy online esetmegoldó versenyre szeretnénk invitálni Titeket, melyre 3-4 fős diákszervezeti csapatokban jelentkezhettek! A verseny magyar nyelven zajlik!

• Egy miskolci az első százezerben...

Egy miskolci az első százezerben... • 4 napja

A magyar Tudomány 2020. februári számában Gimesi Júlia beszámol a PLOS Biology című lapban 2019 őszén publikált elemzésről, aminek csatolmányában néven nevezik a „világ 100.000 legjobb kutatóját”. Az adatbankban találunk egyéb miskolci vonatkozásokat is.