Társadalmi innovátorok találkozása Irotán

írta Sajtóanyag, 2015. augusztus 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Immár hatodik alkalommal rendezték meg a Miskolci Egyetem által kezdeményezett „Periféria” Nyári Egyetem rendezvényét Irotán.

Társadalmi innovátorok találkozása Irotán

C:RegiMunkaegyetemkarkarprojektTAMOP_2015TAMOP_421Dszervezkommunik	modell_logo.png

MEGTK25_B

„Társadalmi Innovációk generálása Borsod-Abaúj-Zemplén megyében”

TÁMOP-4.2.1.D-15/1/KONV-2015-0009

3515 Miskolc Egyetemváros 1. Tel: +36-46-565-111/20-23 e-mail: t-modell@uni-miskolc.hu

Immár hatodik alkalommal került sor a Miskolci Egyetem által kezdeményezett „Periféria” Nyári Egyetem megrendezésére Irotán. A helyszín nem véletlen: hol másutt, mint az ország egyik leghátrányosabb, bár festői szépségű kistelepülésén tudnak az ország több felsőoktatási intézményéből érkező egyetemisták hitelesen eszmét cserélni országos hírű kutatókkal és gyakorlati szakemberekkel a leszakadó vidék, a kistelepülések, a társadalmi megújulás kérdéseiről. Az idén a társadalmi innováció került a fókuszba. A délutáni előadások és a délelőtti terepmunka a társadalmi szereplők részvételével, társadalmi célok megvalósítása érdekében létrehozott új társadalmi kapcsolódásokkal, új termékekkel és eljárásokkal foglalkoztak. A program a Miskolci Egyetemen „Társadalmi innováció generálása Borsod-Abaúj-Zemplén megyében”, vagy röviden csak T-MODELL címen  futó, a Széchenyi 2020 Program által támogatott (TÁMOP 4.2.1.-D/1/15/KONV 0009. számú) projekthez illeszkedik.A nyári egyetemen résztvevő több mint húsz egyetemi hallgatóban az a közös, hogy érdeklődnek a társadalom és a gazdaság regionális egyenlőtlenségei mögött meghúzódó folyamatok iránt és érdeklődésük nem pusztán elméleti, ők maguk is szeretnének bekapcsolódni a kistelepüléseket feszítő problémák megoldásába. Az ebben az évben meghívott több mint tíz előadó, így Dr. Pataki György és Dr. Bajmóczi Zoltán  egyetemi oktató,  Dr. Nemes Gusztáv, Nagy Ferenc, Vágvölgyi Gusztáv, Enyingi Tibor, Horváth János  fejlesztő, L.Ritók Nóra, Lenkey Péter, Rét Zsófia és Ágoston László társadalmi vállalkozók, valamint  Dicső László és Bende György polgármesterek mindegyike társadalmi innovátor, a társadalmi gazdaság gerjesztője a maga területén. Az elhangzott előadásokról a hallgatók emlékeztetőket készítettek, valamint bekapcsolódtak egy, a Cserehát déli részén végzett kérdőíves lekérdezésbe is. A közel kétszáz helyi lakosoktól begyűjtött információk a helyi foglalkoztatás új lehetőségeinek feltárásához járulnak hozzá. Mindemellett jutott idő filmvetítésre, kincskereső túrára és természetesen az esti világmegváltó beszélgetésekre is. A hallgatók részéről a végkövetkeztetés egyértelmű: Jövőre, veletek, ugyanitt!A képzés szervezői a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézete, Munka- és Társadalom-gazdaságtan Intézeti Tanszékének oktatói voltak, G.Fekete Éva professzor asszony vezetésével.

• Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

Szögi sérülése döntőnek bizonyult! • 3 napja

Ismét jól kezdte a mérkőzést a Miskolc, így apránként, de tudatosan 10 pontos előnyt tudtak építeni (9-19). A fővárosi csapat a negyed végére szép egyéni megmozdulásokból felzárkózott (18-23).

• Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker!

Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker! • 3 napja

A sérült Szögi helyén remekül kezdett Takács, aki Drahossal karöltve jól és eredményesen mozgatta a miskolci csapatot. A védekezés sem ment rosszul a házigazdának, így a negyed végén jóval előrébb tartott a MEAFC (26-14).

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 8 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

• Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát! • 11 napja

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

Rada János