Társadalmi innovátorok találkozása Irotán

írta Sajtóanyag, 2015. augusztus 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Immár hatodik alkalommal rendezték meg a Miskolci Egyetem által kezdeményezett „Periféria” Nyári Egyetem rendezvényét Irotán.

Társadalmi innovátorok találkozása Irotán

C:RegiMunkaegyetemkarkarprojektTAMOP_2015TAMOP_421Dszervezkommunik	modell_logo.png

MEGTK25_B

„Társadalmi Innovációk generálása Borsod-Abaúj-Zemplén megyében”

TÁMOP-4.2.1.D-15/1/KONV-2015-0009

3515 Miskolc Egyetemváros 1. Tel: +36-46-565-111/20-23 e-mail: t-modell@uni-miskolc.hu

Immár hatodik alkalommal került sor a Miskolci Egyetem által kezdeményezett „Periféria” Nyári Egyetem megrendezésére Irotán. A helyszín nem véletlen: hol másutt, mint az ország egyik leghátrányosabb, bár festői szépségű kistelepülésén tudnak az ország több felsőoktatási intézményéből érkező egyetemisták hitelesen eszmét cserélni országos hírű kutatókkal és gyakorlati szakemberekkel a leszakadó vidék, a kistelepülések, a társadalmi megújulás kérdéseiről. Az idén a társadalmi innováció került a fókuszba. A délutáni előadások és a délelőtti terepmunka a társadalmi szereplők részvételével, társadalmi célok megvalósítása érdekében létrehozott új társadalmi kapcsolódásokkal, új termékekkel és eljárásokkal foglalkoztak. A program a Miskolci Egyetemen „Társadalmi innováció generálása Borsod-Abaúj-Zemplén megyében”, vagy röviden csak T-MODELL címen  futó, a Széchenyi 2020 Program által támogatott (TÁMOP 4.2.1.-D/1/15/KONV 0009. számú) projekthez illeszkedik.A nyári egyetemen résztvevő több mint húsz egyetemi hallgatóban az a közös, hogy érdeklődnek a társadalom és a gazdaság regionális egyenlőtlenségei mögött meghúzódó folyamatok iránt és érdeklődésük nem pusztán elméleti, ők maguk is szeretnének bekapcsolódni a kistelepüléseket feszítő problémák megoldásába. Az ebben az évben meghívott több mint tíz előadó, így Dr. Pataki György és Dr. Bajmóczi Zoltán  egyetemi oktató,  Dr. Nemes Gusztáv, Nagy Ferenc, Vágvölgyi Gusztáv, Enyingi Tibor, Horváth János  fejlesztő, L.Ritók Nóra, Lenkey Péter, Rét Zsófia és Ágoston László társadalmi vállalkozók, valamint  Dicső László és Bende György polgármesterek mindegyike társadalmi innovátor, a társadalmi gazdaság gerjesztője a maga területén. Az elhangzott előadásokról a hallgatók emlékeztetőket készítettek, valamint bekapcsolódtak egy, a Cserehát déli részén végzett kérdőíves lekérdezésbe is. A közel kétszáz helyi lakosoktól begyűjtött információk a helyi foglalkoztatás új lehetőségeinek feltárásához járulnak hozzá. Mindemellett jutott idő filmvetítésre, kincskereső túrára és természetesen az esti világmegváltó beszélgetésekre is. A hallgatók részéről a végkövetkeztetés egyértelmű: Jövőre, veletek, ugyanitt!A képzés szervezői a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézete, Munka- és Társadalom-gazdaságtan Intézeti Tanszékének oktatói voltak, G.Fekete Éva professzor asszony vezetésével.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 5 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 9 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

• Kálmán Sándor chip tervező mérnök tartott előadást a Miskolci Egyetemen

Kálmán Sándor chip tervező mérnök tartott előadást a Miskolci Egyetemen • 14 napja

Május 16-án Kálmán Sándor chip tervező mérnök tartott előadást elsősorban informatikusok számára a Miskolci Egyetemen. Kálmán Sándor 1971-ben szerzett gépészmérnöki diplomát (GAM) az akkori Miskolci Egyetemen. A pályafutása során 22 elfogadott szabadalom kidolgozásában működött közre.

• Együttműködési megállapodás az OBA és a Gazdaságtudományi Kar között

Együttműködési megállapodás az OBA és a Gazdaságtudományi Kar között • 17 napja

A pénzügyi, közgazdasági képzést segítő együttműködési megállapodást kötött az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA), valamint a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara.

Rada János