Napelemes rendszer telepítése az Egyetem területén

írta Sajtóközlemény, 2015. augusztus 29–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Megújuló energetikai beruházás munkálati folynak a Miskolci Egyetemen, melynek elsődleges célja a környezetünket kevésbe terhelő, megújuló energia alapú energiatermelés elterjesztése, a megújuló energiaforrásokon alapuló villamos energia szerepének növelése, és ezen keresztül a széndioxid-kibocsátás csökkentése.

Napelemes rendszer telepítése az Egyetem területén

Kiemelt célkitűzés a környezeti szempontok érvényesítése a gazdasági fejlődésben. Ennek egyik feltétele a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, a társadalom es a környezet harmonikus viszonyának kialakítása.

A projekt során alkalmazásra került fotovoltaikus villamos energiatermelés primer megújuló energiaforrás (napsugárzás, napenergia) felhasználásával történik. A beruházás eredményeként a Miskolci Egyetem területén megépülő kiserőmű által termelt villamos energia közvetlenül a telepítés helyszínén hasznosul. A megvalósítani kívánt rendszer 225 kW villamos teljesítményű és a megtermelt energia (figyelembe véve az energia felhasználást) teljes mértékben felhasználásra kerül. A közcélú hálózat felé kitermelés nem történik. Az A/1, A/2, A/3-as épület tetőszerkezetére telepítésre kerülő kiserőmű 900 db polikristályos napelem tábla (PV-modul) megvalósításával állítja elő a kívánt villamos teljesítményt. A napelem táblák 250 W teljesítményű 990x1640 mm méretű panelekből állnak, melyeket az optimális dőlésszög beállításával, egymástól 20 méteres távolságban helyeznek el a tetőszerkezeten.

A fejlesztés megvalósulása következtében csökken a hálózatveszteség, az üvegház-hatású gáz kibocsátásának mértéke, valamint az intézmény működési költsége.

Képeink illusztrációk.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 6 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 13 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 13 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 44 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.